Skocz do zawartości

Kasowanie folderu do którego straciłem uprawnienia


Virtus

Rekomendowane odpowiedzi

W wyniku nieudanej próby z szyfrowaniem folderu utraciłem uprawnienia do niego. Mam jego kopię zapasową, więc chciałem po prostu go skasować. Problem w tym, że jest w nim kilkadziesiąt podfolderów i jeszcze więcej plików w każdym z podfolderów, więc gdybym każdemu z nich ręcznie nadawał uprawnienia, to zajęłoby to mi z tydzień czasu. 
Przy próbie kasowania folderu pokazuje się komunikat, bym uzyskał uprawnienia od samego siebie.
Pytanie: Czy istnieje możliwość z poziomu Windowsa skasowania tego folderu?

 

Dotychczasowe próby:
Programem Openedfilesview zamknąłem uchwyty tego folderu. Nic to nie dało.

 

P.S. Windows 10 Pro ; wersja 2004
 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj tego:

1) Ściągnij FRST https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogólne-raporty-systemowe/?tab=comments#comment-160527

 

2) Otworzy się Notatnik - wklej do niego (zamiast podanej ścieżki wpisz taką ścieżkę, jaką masz u siebie):

Cytat

RemoveDirectory: C:\Users\nazwa usera\Pulpit\nazwa folderu
Reboot:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.

 

3) Wejdź w Tryb Awaryjny:

przycisk Start > Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Uruchamianie zaawansowane > Uruchom teraz > system zrestartuje i pojawi się ekran z opcjami > Ustawienia zaawansowane > Ustawienia uruchamiania > Tryb awaryjny

 

4) W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

5) Napisz, czy to coś dało, czy nie.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Punkt 2. jest dla mnie niejasny.

 

Piszesz: "Otworzy się Notatnik"

Ściągnąłem FRST, otworzyłem go.  Ale Notatnik się nie otworzył. Mam otwarte okno programu FRST. Co robić?

 

II.  "Reboot:" też ma być wpisany do Notatnika, tak jak jest w cytacie?

 

III.  CTRL+S wciskam po wpisaniu ścieżki do notatnika, i zamykam go, czy zostawiam otwarty i wchodzę w tryb awaryjny?

 

Odnośnik do komentarza

Udało się - Dzięki serdeczne!!

 

Dwie małe korekty:

- Plik w Notatniku zapisuje się z dziwnymi nazwami, np. nrutdhiymz.txt”, czy  qdijxwpjvsdzzyizna.txt. Za każdym razem inna nazwa. Nazwę trzeba zmienić na: "fixlist.txt".

-  Wchodzenie w tryb awaryjny:
Start > Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Uruchamianie zaawansowane > Uruchom teraz > system zrestartuje i pojawi się ekran z opcjami:
Wybierz opcję
- Kontynuuj
- Rozwiąż problemy
- Wyłącz komputer

 

Klikamy na Rozwiąż problemy, > Ustawienia zaawansowane – klikamy klawisz Uruchom ponownie > Ustawienia uruchamiania > klawisz „4” włącza Tryb awaryjny.

 

 

Okazuje się, że program na dysku C: tworzy plik kwarantanny, gdzie są wszystkie "skasowane" foldery i pliki. Co najciekawsze wszystkie je można teraz otworzyć. Ta informacja może się przydać wszystkim, którzy nie będą mieli kopii zapasowej :+)

 


 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...