Skocz do zawartości

Wyskakujące przy starcie systemu czarne okienko


Python32

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Nie dawno kupiłem laptopa od marki Asus do nauki programowania (Bo czemu nie? :)

i od jakiegoś czasu chwile po starcie systemu na ułamek sekundy pojawia się czarne okienko.

   Jest to chyba cmd 32? Nie do końca byłem w stanie zobaczyć gdyż od razu znikało.

Próbowałem resetować komputer do ustawień fabrycznych jednak to nic nie dało.

   Na waszej stronie znalazłem podobny temat więc myślę że bylibyście mi w stanie pomóc.

przygodę z programowaniem zaczynam więc proszę o wyrozumiałość :)

Addition.txt FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do odpowiedniego działu Windows 10.

 

1. Podobny temat tutaj. Problem powinny generować te zadania Office:

 

Task: {3E02AB96-87B2-4801-8403-98094915B600} - System32\Tasks\Microsoft\Office\OfficeBackgroundTaskHandlerLogon => C:\Program Files\Microsoft Office\root\Office16\officebackgroundtaskhandler.exe [2167696 2019-10-23] (Microsoft Corporation -> Microsoft Corporation)
Task: {CEB3FB5C-2A68-41D2-8378-01DC2BB76CC3} - System32\Tasks\Microsoft\Office\OfficeBackgroundTaskHandlerRegistration => C:\Program Files\Microsoft Office\root\Office16\officebackgroundtaskhandler.exe [2167696 2019-10-23] (Microsoft Corporation -> Microsoft Corporation)

 

Klawisz z flagą Windows + R > taskschd.msc > rozwiń gałąź Office i wyłącz oba zadania.

 

2. Poboczna sprawa, czy przypadkiem podejmowałeś jakieś próby "usunięcia" problemu bezpośrednio w rejestrze? Masz uszkodzoną wartość, która powinna punktować do cmd.exe:

 

==================== Tryb awaryjny (filtrowane) ==================

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot => "AlternateShell"=""

 

Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść:

 

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot => "AlternateShell"=""

 

Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

3. Za dużo programów antywirusowych (spowolnienie i możliwe konflikty): Avast Free Antivirus, McAfee LiveSafe. Pozbądź się nadwyżki. W zasadzie to nawet wszystkie mogą wylecieć. Wbudowany w Windows 10 Windows Defender jest porządnym rozwiązaniem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Zadane operacje nie mają nic wspólnego z opisywanym efektem "mrugania" ikon. Proszę o opis co dokładnie zostało wykonane (np. plik fixlog o który prosiłam nie został dostarczony), a także o dowód że zadania zostały rzeczywiście wyłączone, tzn.:

 

Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść:

 

TasksDetails:

 

Z klawiatury CTRL+S. W oknie FRST klik w Napraw (Fix). Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Niestety straciłem fixloga.

Ale udało mi się naprawić większość rzeczy przeskanowałem komouter 360 Total Security i on wykrył ten problem po czym to naprawił.

został jeszcze problem z dłuższym doładowanie menu przy kliknięciu prawego klawisza myszy na ikonę oraz gaśnięcie ekranu na chwilę po starcie nie pamiętam czy było tak od początku, czy to jest normalne.?

i czasem ładuje się kółko koło myszki chociaż nic nie klikam.

Tak Poza tym bardzo dziękuję za poprzednią pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Te objawy mogą sugerować nadgorliwość jakiś procesów, typowo antywirusowych. Początkowo miałeś aż dwa pracujące w tle. Nie wypowiedziałeś się czy wykonałeś redukcję. Nagle pojawił się i 360 Total Security.

 

Zaprezentuj nowe raporty z FRST obrazujące co się zmieniło w układzie startowym i czy na pewno nie zostały aktywne szczątki po odinstalowanych programach (o ile takie akcje były).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...