Skocz do zawartości

Odzyskanie usuniętych zdjęć z kosza - Windows 7


matri

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś skuteczne metody odzyskania wykasowanych zdjęć? Zdjęcia były skopiowane z telefonu do jednego folderu na pulpicie - folder, bez zmiany nazwy mam do dziś, jest tam tylko kilka zdjęć, które nie usunąłem. Zdjęcia były robione 06.07.2020 i do kosza wyrzucone 17.07.2020. Sprawdzałem kilka dostępnych programów np. Recuva ale nic to nie dało. Do dnia dzisiejszego nic do tego folderu nie było przenoszone.

Z telefonu zdjęcia też usunąłem i nie mogę odzyskać, kilka aplikacji sprawdzałem, dodam tylko, że zdjęcie były przenoszone jako wytnij - wklej na komputer a nie kasowane, może dlatego nie można ich odzyskać?  O dziwi te aplikacje które testowałem na telefonie to pokazywały zdjęcia nawet sprzed pół roku które usunąłem z telefonu ale tych co potrzebuje nie. Telefonem do dziś zrobiłem może z 50 zdjęć a pamięci mam dużo. Potrzebne mi są te zdjęcia jako dowód w sprawie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To szczęśliwie, że talerzowy. Z niego da się odzyskiwać.

 

Ponieważ pliki były usunięty z pulpitu na dysku C, na którym system windows i programy na bieżąco nadpisują dysk na własne potrzeby, różnego rodzaju pliki tymczasowe, updaty, buforowanie itd. Z każdym kolejnym użyciem laptopa zwiększa się szansa nadpisania obszaru, w których wcześniej były zdjęcia. W przypadku utraty danych najlepiej od razu odłączyć dysk i używać go tylko do odczytu do odzyskania danych. Czyli przy odzyskiwaniu korzystać z innego systemu, np wystartować system windows PE z pendriva

lub do innego komputera podłączyć dysk.

 

Najlepsze programy do polecania to photorec i DMDE. Jest kilka postów na ten temat na tym forum.

 

Co do pamięci komórki, to nie pomogę, ale powiem, że tam jest podobna prawidłowość z ciągłym nadpisywaniem się plików.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...