Skocz do zawartości

Resztki konfiguracji pod domenę nie chcą się usunąc zklienta


Mironeso

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

Miałem klienta z Windows 10 podłączonego do domeny na Windows Server 2016. Domena została usunięta całkowicie, ja wyrejestrowałem klienta z tejże domeny zasadniczo zgodnie z tym filmem

Następnie kazałem mu brać DNS Wydawało mi się ze wszystko gra, ale pojawił się problem podczas konfigurowania DNS. W karcie sieciowej wchodzę w IP4, konfiguruję DNS na sztywno na adres serwera DNS (działającego, sprawnego), przechodzę do 'zaawansowane' wybieram DNS, definiuję DNS suffix for connection, ptaszkuję obie opcje. Wchodzę do cmd, wpisuję ipconfig /registerdns, dostaję komunikat, że OK.

 

Jeżeli teraz wykonam ipconfig /all dostaję to co w pliku o tej samej nazwie. Wygląda OK.

Jednak jeżeli teraz wykonam nslookup, to zaczynają się schody (patrz plik nslookup) Po pierwsze jako nazwę serwera nadal widzi stary adres domenowy. Po drugie wywołanie tej komendy coś ogólnie chrzani z systemem - patrz kolejna linijka w pliku -zaczynają się problemy z rozpoznawaniem poleceń cmd.

Żeby było ciekawiej, ten klient pokazal się w DNS serwera i na tym kliencie DNS działa.

 

Ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?

 

 

 

 

ipconfigall.jpg nslookup.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Najbardziej zagadkowa jest ostatnia część. Zacząłbym od rozkminki, dlaczego to dzieje się. Spróbuj ipconfig.exe albo c:\windows\system32\ipconfig  Zwróć uwagę, ze zgłoszenie nie zawiera już bieżącej ścieżki. Co zwraca wtedy komenda cd? Tak jakby uruchomienie polecenia nslookup coś rozwalało.
To tylko sugestia, niech pomoże ktoś, kto używa(ł) Windows 10.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...