Skocz do zawartości

Aktualizacja Windows 7 masa błędów krytycznych


leliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, posiadam laptopa Samsung R540, Windows 7 Home Premium , Intel(R) CPU P6000@ 1.87GHz1.87 GHz, 64 bitowy. Po ostatniej aktualizacji  14.02 2020 Windows 7 (i choć niby to była ostatnia aktualizacja jakiś czas potem przyszła jeszcze jakaś aktualizacja) z laptopem zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Po uruchomieniu Laptopa:

1.     kilkukrotne spowolnienie startu systemu

2.     najpierw pokazuje na ekranie nazwę laptopa Samsung

3.     następnie czarny ekran przez około 1 min

4.     niebieski logowania ekran   Home Premium ok.1 min

5.     Ekran logowania Windows 7  logo  muszę teraz kliknąć , czego wcześniej nie było ( już 2 razy wyłączałam i znów to samo)

6.     niebieski ekran  logowania  Zapraszamy ok. 1 min

7.     tylko niebieski ekran ok. 2 min

8.     Pulpit - niebieski bez ikon po ok. 0,5 min ikony zaczynają się pojedynczo pojawiać

9.    Bardzo wolno łączy się z siecią

Robiłam mu też przywracanie systemu, ale bez zmian.

Ponadto w podglądzie zdarzeń mnóstwo błędów krytycznych ( załączam plik txt)

Temat zgłosiłam w pomocy doraźnej https://www.fixitpc.pl/topic/35243-masa-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w-w-systemie-po-ostatniej-aktualizacji-windows-7-by%C4%87-mo%C5%BCe-wirus-zainstalowany-z-ccleaner/?tab=comments#comment-207097 , ale po obejrzeniu logów ( i wykluczeniu wirusa) poinformowano, mnie żeby założyć temat u Was, może Wy coś na to poradzicie.

Z góry dziękuję

leliwka

Podgląd zdarzeń błędy krytyczne.txt Shortcut.txt Addition.txt FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W błędach krytycznych wyczytałam, że sterowniki AMD RADEON spowalniają pracę, a ja mam kartę graficzną ATI mobility RADEON HD 545v  czy to jest przypadek? Być może tu leży pies pochowany? Ja nie widzę w menadżerze sterowników AMD Radeon tylko ATI mobility RADEON HD 545v.

sterowniki powodujące spowolnienie wznawiania pracy 1.png sterowniki spowalnające stanu wstrzymania lub hibernacji  2.png Menadżer urządzeń.png

Sterowniki powodujące przechodzenie systemu win w stan uśpienia lub hibernacji2.txt sterowniki spowalniające pracę windows.txt

Odnośnik do komentarza

Trop godny sprawdzenia. Czy wyszły nowsze sterowniki do twojej karty? Poszukaj zarówno na stronie AMD jak i Samsunga. Jeśli nie wyszły, możesz spróbować odinstalować je i zainstalować ponownie, te co masz. Jeżeli nie pomoże, to jakiekolwiek inne. Nawet starsze, jeśli je znajdziesz.

 

Na różnice w nazwie nie zwracaj uwagi. W jednym sterowniku może pisać tak, w drugim inaczej. Albo być nazwa ogólna.

 

A tak w ogóle co to jest za program, aplet? Czy to okno wyskoczyło samo?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dzień dobry. Przepraszam, że się wtrącę, ale przedstawione zrzuty zwróciły moją uwagę- jest wspomniane o stanie Hibernacji i wybudzaniu... kolega kiedyś przyszedł do mnie z podobną sytuacją wolne uruchamianie, znikanie ostatnio zapisanych plików itp... Co się okazało? Zmienił akcję na przycisku zasilania i zamiast wyłączać komputer wprawiał go w hibernację..  Więc przycisk, hibernacja, nagłe odcięcie zasilania- bo myślał, że komputer wyłączony, to wyciągał wtyczkę, nic się nie zdążyło zapisać jak należy... po ponownym podłączeniu zasilania i uruchomieniu komputer próbował oczywiście reparować system, co wyglądało w ten sposób... zmiana ekranów itp.... warto sprawdzić tę ewentualność.
W przypadku sterowników, to pewnie sprawdzano...., ale teraz często oprócz sterowników są te dodakowe aplikacje na pasek zadań lub menu kontekstowego, ta aplikacja potrafi mocno obciążyć system,a w dużej liczbie przypadków nie jest konieczna...

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...