Skocz do zawartości

Windows 10 2004 update


Luftwaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem zaktualizowałem system i co się okazało nowa aktualizacja niszczy dyski ssd.

W starej wersji windowsa klikałem na optymalizacje ssd i optymalizowało w jakieś 10 sekund w nowej wersji uruchamia mi się defragmentacja..

 

Zjadło mi to 40 gb z dysku na darmo i nabilo 2 punkty Average block-erase count.

 

Wrocic do starej wersji systemu sie nie da bo microsoft nie udostepnia tego obrazu iso jest tylko may 2020.

 

Co robić skąd pobrać stara wersje systemu albo jak naprawić ten problem?

 

Przechwytywanie.JPG Przechwytywanie4.JPG Przechwytywanie5.JPG pulpit.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na temat "defragmentacji" tutaj.

 

1 godzinę temu, Luftwaffe napisał:

Zjadło mi to 40 gb z dysku na darmo i nabilo 2 punkty Average block-erase count.

 

Czy na pewno ograniczenie miejsca na dysku jest związane z tym procesem? Czy aby nie masz po prostu nadal na dysku kopii zapasowej poprzedniego systemu:

 

1 godzinę temu, Luftwaffe napisał:

Wrocic do starej wersji systemu sie nie da bo microsoft nie udostepnia tego obrazu iso jest tylko may 2020.

 

Powrót do poprzedniej Wersji systemu jest dostępny w opcjach, o ile nie przekroczono 10 dni od aktualizacji: Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Wróć do poprzedniej wersji systemu Windows 10.

 

1 godzinę temu, Luftwaffe napisał:

Co robić skąd pobrać stara wersje systemu albo jak naprawić ten problem?

 

Jeśli powyższa opcja jest niedostępna, starsze Wersje można pobrać przy udziale narzędzia Rufus.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Cytat

Until this issue is fixed, if you use an SSD drive, it is suggested that you disable the automatic drive optimization of SSD drives in Windows 10.

I dokładnie tak zrobiłem  widać w tej wersji systemu to narzędzie jest zbugowane w dodatku przy defragmentacji zwykłych dysków podgląd zdarzeń wywala mi błędy. 

 

Optymalizator magazynów pomyślnie ukończył pracę (analiza): Temp (D:)

"Optymalizator magazynów nie może zakończyć operacji ograniczenie ponowne na Temp (D:) z następującego powodu: Żądana operacja nie jest obsługiwana przez sprzęt obsługujący wolumin. (0x8900002A)" - myśli ze to dysk ssd i próbuje optymalizować :<

Optymalizator magazynów pomyślnie ukończył pracę (defragmentacja): Temp (D:)

 

 Wyłączyłem to narzędzie kompletnie problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza

Dawniej to by wystarczyło włożyć płytkę,pena i wystartować z boot a następnie zrobić aktualizację z zachowaniem danych.Od jakiegoś czasu taka aktualizacja wydaje się niemożliwa.Teraz trzeba by to zrobić za pomocą narzędzia MS lub ściągnąć system wypakować na inny dysk niż c (jeśli to iso i nie z pena) i z poziomu systemu użyć setup a następnie zainstalować z zachowaniem danych.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.06.2020 o 15:27, Luftwaffe napisał:

w dodatku przy defragmentacji zwykłych dysków podgląd zdarzeń wywala mi błędy. 

 

Tak, u mnie jest to samo:

 

Application errors:
==================
Error: (06/28/2020 03:55:00 PM) (Source: Microsoft-Windows-Defrag) (EventID: 264) (User: )
Description: Optymalizator magazynów nie może zakończyć operacji retrim na DATA (E:) z następującego powodu: The operation requested is not supported by the hardware backing the volume. (0x8900002A)

Error: (06/28/2020 03:54:59 PM) (Source: Microsoft-Windows-Defrag) (EventID: 264) (User: )
Description: Optymalizator magazynów nie może zakończyć operacji retrim na VM (D:) z następującego powodu: The operation requested is not supported by the hardware backing the volume. (0x8900002A)

 

 

W dniu 1.07.2020 o 10:18, Krzysztof1974 napisał:

Jak przejść (zrobić aktualizacje) z Windows 10 wersja 2004 do wersji  Windows 10 1909, przy czym aby zachowały się wszystkie dane na twardym dysku.

 

Ogólnie nadpisanie systemu z instalatora z zachowaniem danych jest możliwe tylko spod uruchomionego systemu, nie poprzez bootowanie z nośnika. Ale w Windows 10 warunkiem jest niestety taka sama lub nowsza Wersja, nie da się cofnąć do starszej Wersji tą metodą. Więcej detali tutaj.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...