Skocz do zawartości

Sony Vaio PCG-71811M Windows 10 BSOD "page fault in nonpaged area" nvlddmkm.sys


Rekomendowane odpowiedzi

Mam komputer Sony Vaio PCG-71811M, komputer do tej pory działał pod Windows 7. Padł w nim dysk, więc go wymieniłem na nowy HDD 1TB i chciałem zainstalować Windows 10. Instalacja przebiegła bez problemów, ale po zainstalowaniu aktualizacji, podczas uruchamiania, wyskakuje niebieski ekran z informacją "page fault in nonpaged area" spowodowany plikiem nvlddmkm.sys. Próbowałem różnych sterowników karty (Nvidia 410M), ale nic to nie daje, czasami system uruchomi się normalnie i można na nim pracować bez problemu, częściej wyskoczy BSOD i zapętli się naprawa systemu, muszę wtedy wejść do trybu awaryjnego, usunąć sterowniki i uruchomić ponownie, znów można pracować, ale po wyłączeniu nie wiadomo czy się włączy. Próbowałem różne sterowniki, przeinstalowałem system 3 razy, przetestowałem dysk i pamięć i wszystko jest ok. Wróciłem do Windows 7 i nie mam żadnych błędów. Gdzie mogę szukać jeszcze rozwiązania, żeby laptop działał pod Windows 10?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...