Skocz do zawartości

Pasek zadań, pulpit i okna nie reagują


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni mam taki problem, że po pewnym czasie użytkowania komputera pasek zadań, pulpit i aktywne okna mi się freezują, nie reagują na kliknięcia, oraz pasek zadań nie odtwarza animacji np. jak się najedzie na jakąś ikonkę.

Zauważyłem, że wejście do ctrl+alt+delete naprawia problem ale za pare minut znów to samo.

Również zresetowanie Eksploratora Windows.exe przez menedżer zadań naprawia problem ale tak samo jak z wyżej wymienionym sposobem po paru minutach problem znów się pojawia.

 

Robiłem chyba już wszystkie sposoby z poradników na internecie w cmd i powershellu ale nic nie pomaga.

Robiłem skanowania dwoma antywirusami i nic nie zostało wykryte.

 

Wie ktoś może jak to naprawić bo już mi siadają nerwy od tego...

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy pojawienie się problemu wiąże się z konkretną akcją? Zainstalowaniem programu, zmianą czegoś w opcjach, aktualizacją windows.

 

Jeśli masz punkt przywracania systemu z daty przed wystąpieniem problemu, to spróbuj przywrócić.

 

Wspominasz o dwóch antywirusach, jeśli masz je zainstalowane to usuń i zostaw tylko jeden. Antywirusy często "gryzą" się nawzajem powodując różnorakie problemy.

 

Zamieść do działu pomocy doraźnej logi FRST. Może z nich będzie się dało coś wyczytać. Napisz tam jaki to problem i od kiedy występuje. 

 

Odnośnik do komentarza

zauważyłem teraz, że problem pojawia się kiedy włączę jakąś grę.

Cały dzisiejszy dzień nie włączałem żadnej gry i problemu nie było aż do uruchomienia gry...

Włączyłem grę w pełnym ekranie, po 5 minutach zminimalizowałem do pulpitu i nagle pasek zadań nie działa.

 

Również od paru dni zauważyłem takie zachowanie systemu, że po wyłączeniu gry język w prawym dolnym rogu na pasku zadań zmienia się na "ENG" i nie mogę pisać polskich znaków... muszę manualnie przestawić na Polski.

Odnośnik do komentarza

W windowsie zmienia się język skrótem ctrl+shift, widocznie w grze go używasz. Można to zmienić lub wyłączyć w opcjach paska języka.

 

Co do tytułowego problemu winny może być też sterownik graficzny lub aktualizacja windows, która go zepsuła. Pobierz najnowszy sterownik graficzny, odinstaluj obecny, zrestartuj komputer i zainstaluj nowy sterownik.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...