Skocz do zawartości

Czy można poprawić stan xp używanego od wielu lat


wieSmac

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Czy można poprawić stan xp używanego od wielu lat. Mam na nim potrzebne i nie potrzebne różne dane, pocztę i co tam się nazbierało przez lata. Do wielu mankamentów przyzwyczaiłem się z czasem: długi czas uruchamiania i zamykania, powolna praca, problemy z niektórymi stronami w operze, częste zrywanie połączenia z internetem, problemy z certyfikatami.
I już w tej chwili po przeinstalowaniu opery komp prawie całkowicie odmawia posłuszeństwa, ciągle woła o jakieś certyfikaty.
Wiem że komp to całkowity zabytek, ale przyzwyczajenia do danych zawartych na kompie zmuszają mnie do prośby i pytania czy da się coś sensownego w takiej sytuacji zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No to podobnie zrób logi FRST i wklej do pomocy doraźniej, zobaczymy czy nie ma tak czegoś do usunięcia co może spowalniać.

 

Podobnie też użyć Easy Service Optimize, wgrać profil zoptymalizowany lub ekstremalny, a w razie problemów przywrócić domyślny. Użyć też  Registry Compressor.

 

Co do przeglądarek, to opera nie wspiera już windowsa xp. Wspierają natomiast UCBrowser oraz Baidu Spark Browser i na takich powinno być lepiej z internetem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...