Skocz do zawartości

cmd.exe przy starcie systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam pewien problem, niby nic nie znaczący jednak chyba tak być nie powinno. Dotyczy Windowsa 10 x64 Profesisonal.

 

Mianowicie, przy uruchamianiu, przy załadowywaniu pulpitu/profilu wyskakuje mi wiersz poleceń, dosłownie na pół sekundy i znika. Zdążyłem raz zrobić print screena, było to puste okienko, a adres był C:/Windows/system32/cmd.exe.

 

Raz uporałem się z nim przez program Autoruns. Znalazłem tą linijkę i wyłączyłem, jednak po ostatniej aktualizacji systemu problem wrócił, mimo tego,  że w/w programie jest to wyłączone, a nawet całkowicie usunąłem wpis myśląc, że pomoże.

 

Próbowałem sfc /systemscan w wierszu poleceń, nie pomogło. Wyłączałem rożne programy z autostartu, też nie pomogło.

 

Ilość programów mam naprawdę skromną, w ostatnim czasie nic dodatkowego nie instalowałem. Używam domyślnego windows defendera, od czasu do czasu skanując jeszcze system darmowym Malwarebytes'em. Skany nic nie wykazały, żadnych wirusów, rootkitów, nic.

 

Załączam skan z FRST. Pozdrawiam.

FRST.txt Addition.txt

 

Moją uwagę przykuła linijka:

S2 wut; cmd.exe /c C:\Users\user\AppData\Roaming\svchosts.exe [X]

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

Task: {84AE7CB7-8A3F-451C-AE3F-646F1C584C58} - System32\Tasks\microsoft\windows\windowsupdate\clean => cmd.exe /c attrib -h -s C:\Users\user\AppData\Roaming\*.exe & attrib -h -s C:\Users\user\AppData\Roaming\*.bat & del C:\Users\user\AppData\Roaming\*.bat & del C:\Users\user\AppData\Roaming\svchosts.exe
Task: {8F42DC21-EE86-4625-ADA2-A88BF9FE056B} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Maintenance\InstallWinSAT => C:\Windows\system32\Maintenance.vbs [12 2020-02-20] () [Brak podpisu cyfrowego]
C:\Users\user\AppData\Roaming\*.exe
C:\Users\user\AppData\Roaming\*.bat
S2 wut; cmd.exe /c C:\Users\user\AppData\Roaming\svchosts.exe [X]
S3 athur; \SystemRoot\System32\drivers\athuw8x.sys [X]
S3 cpuz148; \??\C:\Windows\temp\cpuz148\cpuz148_x64.sys [X]
2020-02-10 00:02 - 2020-02-10 00:02 - 000000447 ___SH () C:\Users\user\AppData\Roaming\d.vbs
2019-04-08 20:40 - 2019-04-08 20:40 - 000000338 ___SH () C:\Users\user\AppData\Roaming\h.vbs
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
AlternateShell:
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [caljgklbbfbcjjanaijlacgncafpegll]
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [ccbpbkebodcjkknkfkpmfeciinhidaeh]
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [caljgklbbfbcjjanaijlacgncafpegll]
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [ccbpbkebodcjkknkfkpmfeciinhidaeh]
ContextMenuHandlers1: [ANotepad++64] -> {B298D29A-A6ED-11DE-BA8C-A68E55D89593} =>  -> Brak pliku
ContextMenuHandlers1: [BriefcaseMenu] -> {85BBD920-42A0-1069-A2E4-08002B30309D} =>  -> Brak pliku
ShortcutWithArgument: C:\Users\user\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\ImplicitAppShortcuts\d249d9ddd424b688\Google Chrome.lnk -> C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe (Google LLC) -> --profile-directory=Default
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot => "AlternateShell"=""
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Napisz, czy problem znikł?

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...