Skocz do zawartości

Pendrive - nie da się sformatować


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pendrive który nie działa. Kiedy próbuję sformatować dostaję komunikat "this drive is write protected". Odpaliłem DISKPART, daje takie info:

DISKPART> detail disk

Generic Flash Disk 2.0 USB Device
Disk ID: EB596340
Type   : USB
Status : Online
Path   : 0
Target : 0
LUN ID : 0
Location Path : UNAVAILABLE
Current Read-only State : Yes
Read-only  : No
Boot Disk  : No
Pagefile Disk  : No
Hibernation File Disk  : No
Crashdump Disk  : No
Clustered Disk  : No

  Volume ###  Ltr  Label        Fs     Type        Size     Status     Info
  ----------  ---  -----------  -----  ----------  -------  ---------  --------
  Volume 2     D                RAW    Removable   3840 MB  Healthy

Jak widać, read only jest wyłączone, natomiast Current read only state włączone - nie wiem czy to może być problem, a jeśli tak to jak wyłączyć tą właściwość? Próbowałem kilku badziewnych programów do formatowania i żaden nie pomógł. Próbowałem też attr clear w diskpart ale nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
W dniu 12.04.2020 o 22:36, Przeeem napisał:

Witam, czy znane są okoliczności w jakich ten problem powstał? Proszę także napisać jaki to dokładnie pendrive.

To pendrive firmowy, nie wiem jaki to model bo nie ma żadnej informacji na nim - błąd wystąpił kiedy wyjąłem pendrive w pośpiechu bez rozłączania go w pasku narzędzi windows. Nie mogę go sformatować, dostaję informację że jest zabezpieczony przed zapisem. Czy to możliwe że da się pendrive uszkodzić w ten sposób tak, że nie da się go naprawić?

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie. 

50 minut temu, imponderabilius napisał:

To pendrive firmowy, nie wiem jaki to model bo nie ma żadnej informacji na nim - błąd wystąpił kiedy wyjąłem pendrive w pośpiechu bez rozłączania go w pasku narzędzi windows. Nie mogę go sformatować, dostaję informację że jest zabezpieczony przed zapisem. Czy to możliwe że da się pendrive uszkodzić w ten sposób tak, że nie da się go naprawić?

Tak, to możliwe aby uszkodzić nośnik w ten sposób, jednak często można go naprawić przez ingerencję w kontroler. 

 

Wracając do właściwego tematu, czy dane przechowywane na omawianej pamięci są istotne, czy celem jest tylko przywrócenie sprawności nośnika? Jeżeli dane nie są istotne, to czy była podjęta już próba z prostym clean w DiskPart?

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.04.2020 o 15:07, Przeeem napisał:

Witam ponownie. 

Tak, to możliwe aby uszkodzić nośnik w ten sposób, jednak często można go naprawić przez ingerencję w kontroler. 

 

Wracając do właściwego tematu, czy dane przechowywane na omawianej pamięci są istotne, czy celem jest tylko przywrócenie sprawności nośnika? Jeżeli dane nie są istotne, to czy była podjęta już próba z prostym clean w DiskPart?

Dane nie sa wazne, cale przedsiewziecie wynika bardziej z dociekliwosci i ciekawosci niz z potrzeby naprawienia tego dysku. Probowalem clean w DiskPart, ale wykonanie tej operacji nadal nie pozwala na sformatowanie dysku - przy probie formatu wyskakuje taki blad:

image.png.35aa730e111cb09116cfcf1f108b1678.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...