Skocz do zawartości

problem z rozruchem laptopa


mg68

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli dysk jest widoczny w BIOSie, pewnie padła tablica partycji. Czy na partycji systemowej miałeś jakieś dane, które chcesz odzyskać? Jeśli nie, załóż od nowa partycję dla systemu (usuń wcześniej dotychczasową, jeśli uszkodziło ją i wyświetla się jako non-DOS, other, nieznana itp.) i zainstaluj system na nowo. Jak dysk jest fizycznie sprawny, wszystko będzie działać jak dawniej.

Odnośnik do komentarza

Ależ według tych screenów dysk C jest widoczny. NTFS 424 GB.

Nie wiem, co to za Odzyskiwanie. Nigdy nie korzystałem z tej opcji.

 

Moja propozycja:
1) chkdsk c: /f
2) normalna instalacja systemu na C.

 

Jeśli dalej nie pójdzie, format C: w czasie instalacji. I nie ma wała, żeby nie działało. Oczywiście przed formatem musisz jakoś skopiować potrzebne pliki na inną partycję.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nigdy nie zrozumiem, jak można zalecać format jako sposób na wszystko... 
Dodatkowo format, jako sposób na odzyskanie danych?! Format to  jest zawsze ostateczność. Po  formacie raczej nie odzyskasz danych samodzielnie Format dane kasuje.
Mam nadzieję mg68, że jeszcze nie sformatowałeś ?

Komputer jako taki działa, więc jest jeszcze wiele możliwości.
NP
Dane można spróbować skopiować pod Linuksem.

Płyta instalacyjna raczej nie jest już skuteczna w takim przypadku- jeśli chodzi o  naprawy.

Pytanie, czy można uruchomić rozruch w trybie awaryjnym? Próbowałeś?




 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Krzychu58 napisał:

Nigdy nie zrozumiem, jak można zalecać format jako sposób na wszystko... 
Dodatkowo format, jako sposób na odzyskanie danych?! Format to  jest zawsze ostateczność.

No a jaki może być powód, że system nie chce zainstalować się? Jeśli autor tematu wybiera właściwe opcje (a nie wiemy tego, bo pomimo wklejenia przeze mnie zrzutów, do dzisiaj nie odpowiedział), to, prawie na pewno, będzie to istniejący, uszkodzony system. Trzeba go usunąć. Skoro autor stoi w miejscu przez 3 tygodnie, widać że nie będzie umiał tego zrobić tak, aby zachować dane. O danych napisał ,,o ile to możliwe", a nie że to mus.

 

Skoro autor nie wie/nie chce powiedzieć, jakie opcje wybiera przy instalacji, ciągnięcie tego wątku jest bezcelowe. Tego laptopa trzeba zanieść do kogoś ogarniętego, kto w godzinę postawi ten system (bez zachowania danych, lub w 3 z zachowaniem).

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...