Skocz do zawartości

System windows nie wstaje - uszkodzony rejestr


Maksio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczęły mi się dziać dziwne rzezcy z komputerem, aż w końcu padł na dobre i nie potrafię podnieść systemu. Wyskakiwał błąd 0xc00000e9, ale po resecie czasami komputer się uruchamiał losowo. Swojego czasu udało mi się wejść tak jakby w "napraw system" i wiersz poleceń, chociaż nie mam płyty przy sobie z windows 7 (nie wiem jak to się stało, ale się udało) i postępowałem zgodnie z instrukcjami na tym video: https://www.youtube.com/watch?v=pf7CBohRPHI. Musiałem tylko pokombinować z literkami dysku bo na C: nie szło, ale w końcu komputer się uruchomił. 

Czasami podczas uruchamiania dochodziło do sytuacji, że było "loading operating system" i tylko później migał punkto i tak można było czekać w nieskończoność. Reset pomagał. 

Później na zmianę zaczęły wyskakiwać dwa błędy, jeden to: "Nie można załadować systemu windows ponieważ nie ma rejestru systemowego lub jest on uszkodzny", oraz drugi jednak treści nie pamiętam, dotyczył jakiegoś pliku "krln"? coś takiego.

Później przy próbach uruchamiania w trybie awaryjnym, ostatniej dobrej znanej konfiguracji itd. doszło do sytuacji, gdzie zobaczyłem przez chwilę na monitorze "Fix ME Firmware data" i leciało od 0 do 100%, ale znowu reset i tak w kółko.

Obecnie piszę posta z bootwalnego pendrive z "all in one system rescue kit" oparty na linuksie. Użyłem w nim narzędzia "Boot repair" - nic nie dało, komputer uruchamiał się ponownie po komunikacie "loading operating system" - nie pokazywało się nawet logo windowsa. 

Po użyciu tego narzędzia z dodatkową opcją (nie pamiętam teraz się nie chce uruchomić :////) pokazało się logo windows i wyskoczył nawet checkdisk, przeskanował dyski i nie znalazł błędu, ale... znowu reset.

Prosiłbym o pomoc, czy to pada płyta główna? Czy dysk?

Mam dostęp do dysku na którym był system, może da się coś zardzić?  

Boot-Info_20200317_1512.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
W dniu 17.03.2020 o 16:16, Maksio napisał:

Później przy próbach uruchamiania w trybie awaryjnym, ostatniej dobrej znanej konfiguracji itd. doszło do sytuacji, gdzie zobaczyłem przez chwilę na monitorze "Fix ME Firmware data" i leciało od 0 do 100%, ale znowu reset i tak w kółko.

 

Przebieg zdarzeń wskazuje na problem sprzętowy. Komunikat  "Fix ME Firmware data" jest powiązany z BIOS / płytą główną. Tutaj jest punktowana procedura odzyskiwania BIOS na płytach Gigabyte. Z kolei tutaj ktoś wykaraskał się z komunikatu poprzez wyjęcie baterii. Jeśli proste czynności z resetem, odzyskiem czy aktualizacją BIOS spalą na panewce, obawiam się że płyta główna do wymiany...

 

W dniu 17.03.2020 o 16:16, Maksio napisał:

Później na zmianę zaczęły wyskakiwać dwa błędy, jeden to: "Nie można załadować systemu windows ponieważ nie ma rejestru systemowego lub jest on uszkodzny", oraz drugi jednak treści nie pamiętam, dotyczył jakiegoś pliku "krln"? coś takiego.

 

Uszkodzenie Windows wygląda tu na efekt wtórny. Na PW skupiłeś się na przywróceniu uszkodzonego rejestru, ale tu jest niewiadomym czy to stan obecny oraz jedyny błąd. Wg opisu obecnie komputer nie przechodzi bootowania już we wczesnej fazie zanim załaduje się Windows, więc nie wiadomo jakie błędy Windows obecnie występują.

 

W dniu 17.03.2020 o 16:16, Maksio napisał:

Mam dostęp do dysku na którym był system, może da się coś zardzić?

 

Czy skopiowałeś już ważne dane?

 

Jeśli chodzi o podmianę uszkodzonego rejestru, to ewentualnie mógłbyś spróbować skorzystać z kopii C:\Windows\System32\config\RegBack (o ile kopia w ogóle istnieje, nie jest uszkodzona oraz pliki nie są zbyt stare). Tzn. zmiana nazwy plików w katalogu C:\Windows\System32\config (np. poprzez dodanie sufiksu .OLD), następnie skopiowanie tam plików z C:\Windows\System32\config\RegBack.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem przesiąść się na Windows 10, bo 7 ma jednak już swoje lata. Kupiłem klucz, pobrałem Windows ze strony MS i przy użyciu ich narzędzia zrobiłem bootwalny pendrive. 

Kopia najważniejszych danych zrobiona i optymistycznie przystąpiłem do instalacji i.... przebiegła za pierwszym razem sprawnie od A do Z ale po ponownym uruchomieniu znowu błąd, że Windows nie ma jakiegoś pliku (jak na złość nie zapisałem sobie i nie zrobiłem zdjęcia!!! Chyba coś pokroju "kernel.dll"??? Ale głowy nie dam). Próba naprawy bootowania zakończona niepowodzeniem.

Ponowna próba instalacji i teraz za każdym jednym razem jest fiasko z kodem błędu 0x8007025d :////

 

Próbowałem już:

1. zmiany w biosie trybu z IDE na AHCI

2. odlaczylem pozostałe dyski i napęd (2x hdd i dvd)

3. Wyjalem wszystkie kości ram (4x4GB) i próbowałem instalowac sprawdzając każda z osobna

4. Zmiany wejść USB na frontalne, USB 2.0 oraz 3.0

 

Opadły mi ręce.... chce jeszcze sprawdzić inny pendrive chociaż na chwilę obecna nie mam możliwości, ale mam złe przeczucia  :////// jakieś sugestie? 

Odnośnik do komentarza

Jak mówiłam, komunikat "Fix ME Firmware data" (to nie jest komunikat produkowany przez Windows), nawet jeśli on już nie pojawia się, konkretnie kieruje na trop płyty głównej / BIOS. Problemy z instalacją nowego systemu raczej potwierdzają ten kierunek. Nic się nie wypowiadasz czy choć próbowałeś resetować czy aktualizować BIOS. Jeśli podstawowe kroki związane z BIOS do wykonania w warunkach domowych nie przynoszą rezultatu, moim zdaniem komputer kwalifikuje się do serwisu na diagnostykę płyty głównej.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wyjąłem baterię na 30m ale na razie nie próbowałem ponownie instalować, miałem już trochę dość. Dzisiaj spróbuje Z nowym pendrivem albo spróbuje nagrać na DVD to podobno też może pomóc. 

Przeczytałem przed chwilą wątek z linku który podałaś odnośnie biosu - nie wiem czy dobrze rozumiem ale tam gościu opisuje procedurę flashowania biosu tak jakby spod działającego systemu? :/ muszę się jeszcze wczytać.

Poza tym ktoś tam wrzucił linka do opisu gigabytea jak działa dual bios i podobno w przypadku awarii naprawa następuje automatycznie- bez ingerencji użytkownika. 

 

//edit: wychodzi na to, że jednak procedura z naprawą biosu w przypadku posiadania dual bios (tak jak u mnie) przebiega automatycznie i użytkownik nie może w nią ingerować. Posiadam najnowszy bios zaraz przed UEFI (kiedy kupowałem płytę główną od gościa mówił, że podobno były jakiegoś problemy z tym najnowszym UEFI więc go już nie wgrywał).

Dzisiaj nagram w pracy DVD i zobaczymy... szkoda by było stracić taki sprzęt :| 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Maksio napisał:

Posiadam najnowszy bios zaraz przed UEFI (kiedy kupowałem płytę główną od gościa mówił, że podobno były jakiegoś problemy z tym najnowszym UEFI więc go już nie wgrywał).

 

Jak poprzednik zaznaczył, nie znamy tu modelu i daty, ale sugerujesz że jest nowsze oprogramowanie układowe dostępne. Wersja pre-UEFI może być zbyt stara pod instalację Windows 10. Zakładając, że automatyczna naprawa BIOS jakoby się już odbyła, sprawdziłabym czy instalator starszego systemu przechodzi instalację. Płyty Windows 7 już nie masz, ale możesz pobrać legalny obraz Windows 7 (klucz produktu musi być wpisany).

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj komputer nie chciał się podnieść po włożeniu baterii do płyty głównej. Włączał się, chwilę pracował i wyłączał, za chwilę znowu się sam włączył. Myślałem, że już jest martwy... ale po jakimś czasie wystartował, instalacja z płyty DVD poszła bez błędów. Jak widać pendrive nie zawsze się sprawdza. 

Biorę się za instalację sterowników.

Dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że będzie teraz dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...