Skocz do zawartości

System windows nie może odnaleźć pliku ... Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Przyznam, że wspomniany w tytule błąd naprawdę uprzykrza mi życie.

 

Najpierw pojawił się, gdy próbowałem otworzyć program Matlab, ale ustąpił po ponownym zainstalowaniu programu. Z kolei program Acronis True Image for Crucial nie chce zadziałać niezależnie od tego ile razy go instaluję. Podobnie mam z innymi programami do klonowania dysków - nie działają albo w ogóle się nie uruchamiają.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Przechwytywanie.PNG

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z przyzwyczajenia przejrzałam logi FRST, ale nie widzę w nich niczego podejrzanego.

 

Zastanawia mnie tylko "Path" w tym kluczu:

Cytat

HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment\\Path -> C:\Program Files (x86)\Common Files\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files (x86)\Intel\iCLS Client\;C:\Program Files\Intel\iCLS Client\;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\DAL;C:\Program Files\Intel\Intel(R) Management Engine Components\DAL;C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT;C:\Program Files\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\Program Files (x86)\AOMEI Backupper;%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;%SYSTEMROOT%\System32\OpenSSH\;C:\Program Files\dotnet\;C:\Program Files\Microsoft SQL Server\130\Tools\Binn\;C:\Program Files (x86)\dotnet\;C:\Program Files\MATLAB\R2019b\bin;C:\Program Files (x86)\Common Files\Acronis\VirtualFile\;C:\Program Files (x86)\Common Files\Acronis\VirtualFile64\;C:\Program Files (x86)\Common Files\Acronis\SnapAPI\

Być może czegoś tam brakuje, ale nie mam u siebie takiego programu, więc nie mam z czym porównać.

 

Oczywiście temat zostawiam dla fachowców z tego działu forum.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Avast ani żaden inny program antywirusowy mnie o żadnej kwarantannie nie informował.

 

Ostatnie zmiany jakie miałem na komputerze przed pojawieniem się tego błędy, to sklonowanie i zamiana dysku twardego (SSD na SSD na złączu m.2) oraz rezygnacja z płatnej subskrypcji programu Avast. Zainstalowałem też CCleaner oraz Malware bytes, ale to dopiero w reakcji na wspomniany błąd.

Odnośnik do komentarza

Czyli jak go otwierasz dwuklikiem, to pojawia się ten błąd?

 

Jeśli tak, to zrobisz to:

>Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Zaawansowane ustawienia systemu > Zmienne środowiskowe > w sekcji Zmienne systemowe zaznacz Path i kliknij w Edytuj.
Przeklej całą ścieżkę do Notatnika,
W Notatniku zaznacz całą ścieżkę, i wklej zamiast niej to:

Spoiler

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\Common Files\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files (x86)\Intel\iCLS Client\;C:\Program Files\Intel\iCLS Client\;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\DAL;C:\Program Files\Intel\Intel(R) Management Engine Components\DAL;C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT;C:\Program Files\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\Program Files (x86)\AOMEI Backupper;%SYSTEMROOT%\System32\OpenSSH\;C:\Program Files\dotnet\;C:\Program Files\Microsoft SQL Server\130\Tools\Binn\;C:\Program Files (x86)\dotnet\;C:\Program Files\MATLAB\R2019b\bin;C:\Program Files (x86)\Common Files\Acronis\VirtualFile\;C:\Program Files (x86)\Common Files\Acronis\VirtualFile64\;C:\Program Files (x86)\Common Files\Acronis\SnapAPI\;C:\Program Files (x86)\Acronis\TrueImageHome\


Zedytowaną ścieżkę przeklej z powrotem do okna i zapisz. Zresetuj system.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...