Skocz do zawartości

System Windows nie może połączyć z usługą powiadamiania o zdarzeniach systemowych


Rekomendowane odpowiedzi

Windows 7 Home Premium (x64)

 

Od kilku dni system trochę mi zwolnił. Szczególnie dotyczyło to uruchamiania. Długo po ekranie "Uruchamianie systemu Windows" widoczny był ekran "Czekaj…", potem "Zapraszamy!", następnie czarny ekran z samym kursorem, a nim pojawiła się tapeta, pasek Start i uruchomiły się wszystkie programy z Autostartu, mijało dobrych 5 minut. Nie było to ostatecznie zbyt irytujące. Do dzisiaj, gdy po uruchomieniu komputera notorycznie zaczął pojawiać się żółty dymek wyskakujący z traya o treści:

 

Cytat

Nie można nawiązać połączenia z usługą systemu Windows
System Windows nie może połączyć z usługą powiadamiania o zdarzeniach systemowych. Uniemożliwia to logowanie się do systemu zwykłym użytkownikom. Jako użytkownik administracyjny możesz przejrzeć szczegółowe informacje o przyczynie braku odpowiedzi.

 

Restart komputera nie pomagał. Co gorsza, przestał działać dźwięk i połączenie z internetem, a próba wyłączenia lub zrestartowania komputera trwała dobrych kilka minut. Nie pomogło uruchomienie komputera w trybie awaryjnym i wpisanie w wierszu poleceń uruchomionym jako administrator polecenia: netsh winsock reset. W końcu się wkurzyłem i postanowiłem przywrócić system. I choć samo przywrócenie systemu się nie powiodło, bo najprawdopodobniej miałem za stary punkt przywracania, to problem z usługą powiadamiania o zdarzeniach systemowych zniknął. Jednak system nadal ładuje się dość wolno.

 

EDIT: Problem połączenia z usługą powiadamiania o zdarzeniach systemowych jednak nie minął. Po restarcie komputera występuje nadal.

 

Oto logi z FRST. Jeśli nie jest to problem z infekcją, to proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

 

FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...