Skocz do zawartości

Jak wyłączyć POŚWIADCZENIA SIECIOWE podczas udostępniania drukarki przez sieć?


zajechax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam wielki problem w pracy z udostępnieniem drukarki na komputerze z Windows 10 na drugi komputer z Windowsem 10 w sieci.

Cały czas mnie pyta o podanie Poświadczeń Sieciowych do komputera na którym została udostępniona drukarka, tylko nie wiem skąd mam wziąć te poświadczenia sieciowe czyli login i hasło - lub nie wiem jak wyłączyć te poświadczenia sieciowe całkowicie.

Na komputerze, na którym udostępniłem drukarkę czyli na komputerze DESKTOP-GFVSEJ8 ustawiłem aby nie wymuszało podawania hasła, a dalej wymusza! (wymusza te poświadczenia!) - aby wyłączyć "poświadczenia"(?) (a może nie wyłączyłem poświadczeń???) wszedłem w Panel Sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania -> a następnie na samym dole w WSZYSTKIE SIECI w Udostępnianie chronione hasłem ustawiłem na Wyłącz udostępnianie chronie hasłem i kliknąłem Zapisz zmiany, i zrestartowałem komputer DESKTOP-GFVSEJ8 i nadal pyta o poświadczenia sieciowe gdy z komputera A10-1 chce podłączyć się do drukarki z komputera DESKTOP-GFVSEJ8.

Drukarka działa i drukuje i jest podłączona kablem USB do komputera DESKTOP-GFVSEJ8, udostępniłem także tę drukarkę i jest na 100% udostępniona i chcę z komputera obok o nazwie A10-1 podłączonego do tego samego switcha/rotuera skorzystać z drukarki udostępnionej sieciowo z kompurtera DESKTOP-GFVSEJ8.

Jak wyłączyć te cholerne poświadczenia sieciowe żeby móc drukować na drukarce? Męczę się z tym od 3 dni.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,

Mat.

 

 

 

 

2.png 1.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wszedłem w Ustawienia Komputera --> Konta --> Rodzina i inni użytkownicy --> Dodaj kogoś innego do tego komputera - i dodałem nowe konto i zmieniłem typ tego konta na ADMINISTRATOR, próbowałem wpisać nazwę użytkownika i hasło admina i dalej nie działają te poświadczenia........... co się dzieje? JAK JE WYŁĄCZYĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Ok, więc coś tam pozmieniałem w services.msc, poinstalowałem brakujące sterowniki, pozmieniałem wartości w rejestrze od udostępniania i przełączyłem drukarkę w USB do mojego komputera czyli A10-1 i była widczona w sieci ale nie można było się nadal połączyć i wyskakiwał taki problem jak podałem w zdjęciu powyżej.

Problemem okazała się... ZAPORA WINDOWS DEFFENDER! Po całkowitym wyłączeniu zapory, komputer DESKTOP-GFVSEJ8 widzi normalnie mój PC w sieci czyli A10-1 i może korzystać z drukarki i innych plików udostępnionych na moim PC. Po ponownym włączeniu zapory - znowu nie można skorzystać z drukarki i plików.

Jak dodać wyjątek dla drukarki w tej zaporze? 

2.png 1.png
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...