Skocz do zawartości

UltraVNC


Rekomendowane odpowiedzi

            Dzień dobry. Wczoraj zauważyłem, że od pewnego momentu obok kursora co jakiś czas "kręci się kółko" tak jakby coś się włączało. Po przeszukaniu procesów w menadżerze zadań, winnym okazał się UltraVNC, proces prowadził do pliku znajdującego się na dysku systemowym /%appdata%/Roaming/Microsoft/ActiveX/. Odhaczyłem ten program w autostarcie (uruchom->msconfig), zatrzymałem go w usługach, zakończyłem proces w menadżerze zadań i folder skasowałem, bo nie dało się tego odinstalować w normalny sposób używając "dodaj lub usuń programy". Ów folder wraz z 3 innymi obok ActiveX pojawił się w godzinach mniej więcej 16:30 do 17:30. W tym momencie akurat instalowałem i ściągnąłem następujące programy i plik:
-Total War: Empire (oczywiście oryginalny poprzez Steam)

-Wcześniej miałem ściągnięty mod ze strony: https://www.moddb.com/mods/darthmod-empire

-Pobrałem spolszczenie do powyższego moda z tego miejsca: http://chomikuj.pl/lukstoj1/Spolszczenie+DarthMod+8.0.1+Platinum+Final++do+Empire+Total+War, po pobraniu przeskanowałem plik "Windows Defenderem", który nic nie wykazał, pierwszy raz używałem tego programu.

            Posiadam Windowsa 10, regularnie aktualizowanego. Skanowanie z Malewarebytes, Adwcleaner, czy później Kaspersky nic nie wykazały. Mogą mi państwo wytłumaczyć skąd ten program służący do zdalnego sterowania komputerem poprzez sieć, nagle pojawił się na moim komputerze? Czy powinienem się martwić, może wygenerować logi FRST?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...