Skocz do zawartości

Zniknęły wszystkie porty USB


Markiz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim Forumowiczom.

Od dwóch dni walczę z następującym problemem:

Uruchomiłem program Driver Booster żeby sprawdzić czy mam aktualne sterowniki - znalazł kilka do aktualizacji, zaktualizował i wszystko było OK.

Ale coś mnie podkusiło gdy wyświetlił opcję, że może wyczyścić ponad 200 nieużywanych urządzeń i niestety zgodziłem się na to... :-(

Po tym czyszczeniu zniknęły wszystkie porty USB. Restart komputera nie pomagał na odbudowanie ich - tzn. Windows je znajdował ale każda instalacja kończyła sie niepowodzeniem.

W końcu ściągnąłem ze strony Gigabyte sterowniki i się wreszcie zainstalowały. Jednak cóż z tego skoro teraz w Menedrzerze Urządzeń widać te zainstalowane ale jednocześnie widać tyle samo nieznanych ueządzeń i nie działa żaden port USB - dobrze, że znalazłem klawiaturę i mysz z dawnych czasów na PS2 i dzięki temu mogę coś podziałać.

Obecnie wygląda to jak w załączniku.

Przeskanowałem system komendą SFC/SCANNOW i znalazł błędy ale nie potrafi ich naprawić.

Czy można jakoś zresetować fizycznie te porty czy pozostaje już tylko reinstalacja systemu czego chciałbym uniknąć bo Windows działa już od 12 lat i dotychczas sprawował sie całkiem nieźle.

System Windows 7 32 bit

Płyta GA-P35-DS3L

Pozdrawiam

Schowek01.jpg

CBS.log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety - tak się wk.....m że odinstalowałem ten program a wraz z nim punkt przywracania :-(

 

No cóż, po 12 latach intesywnego używania chyba już czas na reinstalkę systemu...

 

Nikt nie umiał mi pomóc więc się zawziąłem i po dwudniowym przeszukiwaniu Internetu znalazłem lekarstwo.

Wpiszę je tutaj żeby było ewentualnie dla podobnych mi pechowców:

 

"Na początek pobieramy jakiś system Linux lub Windows, który bedzie można zbootować z CD.

Następnie za jego pomocą odnajdujemy folder:
C:\Windows\System32\Config
Wchodzimy do niego i odnajdujemy pliki rejestru:
DEFAULT
SAM
SECURITY
SOFTWARE
SYSTEM
Kopiujemy je lub wycinamy w bezpieczne miejsce, jest to kopia zapasowa obecnego rejestru systemu w razie czego.

Dalej wchodzimy do folderu:
C:\Windows\system32\config\RegBak
W tym folderze odnajdujemy:
DEFAULT
SAM
SECURITY
SOFTWARE
SYSTEM
Kopiujemy pliki do :
C:\Windows\System32\Config
Uruchamiamy Windows i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki system wstaje!

 

Takie proste a nikt nie wiedział :-)

Edytowane przez Markiz
Dodanie rozwiązania problemu
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...