Skocz do zawartości

Samoczynny restart Windows 7 i załadowanie do trybu awaryjnego


igawar

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer w trybie normalnym restartuje samoczynnie po ok. 2 minutach po restarcie uruchamia się w trybie awaryjnym i restartów nie ma. Trzymałam go 2 godziny w trybie awaryjnym i restart nie wystąpił. Po trzeciej próbie udało się przepuścić FRST. Wysyłam pliki z trybu normalnego i z trybu awaryjnego.

Addition.txt FRST_TAwaryjny.txt FRST.txt Addition_TAwaryjny.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Są logi, więc z przyzwyczajenia je przejrzałam.

Przyczyny restartu nie widzę w logach.

Dziwne jest to, że po restarcie komputer uruchamia się automatycznie w Trybie Awaryjnym, choć logi FRST nie wskazują, by była ustawiona taka konieczność.

 

1) Zrób zwykłe Przywracanie Systemu do tego punktu przywracania (o ile wtedy jeszcze nie było problemu):

Cytat

15-01-2020 13:50:31 Windows Update

 

2) Kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxps://search.gmx.com/start?src=p_jkld_pl&p=jkld&p_brw=ie&p_mkt=pl&p_tsrc=iouweqqp&p_w=y3w04
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1072534915-4005809080-744070306-1000 -> {c2b8e594-d284-ef0b-2c66-48a9c98914bc} URL = hxxps://search.gmx.com/web/result?origin=p_jkld_pl&p=jkld&p_brw=ie&p_mkt=pl&p_tsrc=iouweqqp&p_w=y3w04&q={searchTerms}
Toolbar: HKU\S-1-5-21-1072534915-4005809080-744070306-1000 -> Brak nazwy - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} -  Brak pliku
S3 ESETCleanersDriver; \??\C:\Windows\system32\Drivers\ESETCleanersDriver.sys [X]
S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

3)

Cytat

Error: (01/23/2020 07:21:06 PM) (Source: WinMgmt) (EventID: 10) (User: )
Description: Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Ściągnij MicrosoftFixit50688.msi stąd > http://www.mediafire.com/download/6hwcm6b77098cbb/MicrosoftFixit50688.msi
i go uruchom jako Administator.

 

================================

.

Teraz temat zostawiam dla fachowców z tego działu forum.

 

jessi

 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, jessica napisał:

Są logi, więc z przyzwyczajenia je przejrzałam.

Przyczyny restartu nie widzę w logach.

Dziwne jest to, że po restarcie komputer uruchamia się automatycznie w Trybie Awaryjnym, choć logi FRST nie wskazują, by była ustawiona taka konieczność.

 

1) Zrób zwykłe Przywracanie Systemu do tego punktu przywracania (o ile wtedy jeszcze nie było problemu):

 

2) Kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

  Pokaż ukrytą zawartość

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxps://search.gmx.com/start?src=p_jkld_pl&p=jkld&p_brw=ie&p_mkt=pl&p_tsrc=iouweqqp&p_w=y3w04
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1072534915-4005809080-744070306-1000 -> {c2b8e594-d284-ef0b-2c66-48a9c98914bc} URL = hxxps://search.gmx.com/web/result?origin=p_jkld_pl&p=jkld&p_brw=ie&p_mkt=pl&p_tsrc=iouweqqp&p_w=y3w04&q={searchTerms}
Toolbar: HKU\S-1-5-21-1072534915-4005809080-744070306-1000 -> Brak nazwy - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} -  Brak pliku
S3 ESETCleanersDriver; \??\C:\Windows\system32\Drivers\ESETCleanersDriver.sys [X]
S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

3)

Ściągnij MicrosoftFixit50688.msi stąd > http://www.mediafire.com/download/6hwcm6b77098cbb/MicrosoftFixit50688.msi
i go uruchom jako Administator.

 

================================

.

Teraz temat zostawiam dla fachowców z tego działu forum.

 

jessi

 

Dzięki za zainteresowanie moim problemem.
("Dziwne jest to, że po restarcie komputer uruchamia się automatycznie w Trybie Awaryjnym") - może trochę źle się wyraziłam. On uruchamia się z czarnym ekranem i naisem: "System Windows nie został zamknięty pomyślnie itd" i daje wybór albo tryb awaryjny albu uruchomienie windows normalnie. Jak dam uruchom normalnie to windows się ładuje a po 1 minucie (teraz sprawdziłam) znowu sam się restartuje.
ad2
Przepuściłam naprawę w FRST nic się nie poprawiło.
ad3
Uruchomiłam MicrosoftFixit50688.msi ale dostałam komunikat, że w trybie awaryjnym to nie pójdzie. Próbowałam w trybie normalnym ale nie zdążyło się wykonać bo się system przeładował.

Przywracanie systemu się nie udało (taki dostałam komunikat). Z płyty instalacyjnej puściłam "Napraw System" komunikat: Nie udało się naprawić systemu i jakiś długi opis ale nie miałam jak go skopiować, może gdzieś na komputerze to jest ale nie wiem gdzie szukać. Zaglądałam do dziennika zdarzeń ale tam same czerwone wykrzykniki i nic nie rozumiem z tych wpisów.

Komputer jest b. stary, kupiony w 2004 roku i podejrzewałabym sprzęt ale to, że nienagannie chodzi w trybie awaryjnym temu chyba przeczy.

Na szczęście mam drugi komuter (niewiele młodszy) i mogę w necie szukać pomocy :)

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, igawar napisał:

podejrzewałabym sprzęt ale to, że nienagannie chodzi w trybie awaryjnym temu chyba przeczy.

Właściwie to może nawet potwierdzić. Pamiętam kiedyś zainstalowałem sterownik do karty graficznej. Po ponownym uruchomieniu wyskakiwał bsod i nie mogłem wejść do systemu. Udało się tylko z trybu awaryjnego, gdzie odinstalowałem kartę graficzną. System startując w trybie awaryjnym nie załadował sterownika uszkodzonego sprzętu i dlatego uruchomił się bez problemów.

 

Sprawdź jeszcze, czy masz ustawione wykonywanie zrzutu pamięci:

W poleceniu Uruchom wpisz: systempropertiesadvanced

W sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie kliknij przycisk Ustawienia.

Zrób screena tych ustawień.

Odnośnik do komentarza

Tak, lecz do diagnostyki powinny zostać na tych ustawieniach. Jak nie działa to wprowadzone modyfikacje są zbędne. Wejdź w tryb awaryjny i w poleceniu uruchom wpisz eventvwr.msc. Szukaj błędów krytycznych w dzienniku aplikacje i system. W logu ADDITION zostały wylistowane tylko niezwiązane z głównym problemem. Sprawdź jeszcze, czy czasem nie powstał plik c:\windows\memory.dmp.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, dragolice napisał:

Tak, lecz do diagnostyki powinny zostać na tych ustawieniach. Jak nie działa to wprowadzone modyfikacje są zbędne. Wejdź w tryb awaryjny i w poleceniu uruchom wpisz eventvwr.msc. Szukaj błędów krytycznych w dzienniku aplikacje i system. W logu ADDITION zostały wylistowane tylko niezwiązane z głównym problemem. Sprawdź jeszcze, czy czasem nie powstał plik c:\windows\memory.dmp.

eventvwr.msc uruchomiłam. W fitrach ustawiłam błędy i krytyczne

aplikacje.txt system.txt

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jeden incydent mógł spowodować ten stan. Ok 10 stycznia chciałam zainstalować aktualizacje (nawet je zapisałam KB4530734, KB4533095 i KB890830) w trakcie instalacji nastąpił restart (ale to nic nadzwyczajnego, bo zwykle tak się dzieje) ale system już nie powstał. Czarny ekran i napis:
DISK BOOT FAILURE, ... (mam cały ten komunikat zapisany)
walnął się MBR
Naprawiałam używając bootrec/RebuildBcd, bootrec /fixMbr, bootrec /fixbot i różne inne porady z netu stosowałam.
Naprawił się.
To, że altualizacje mają coś wspólnego z uszkodzeniem MBR skojarzyłam dopiero przy trzeciej próbie instalacji tych aktualizacji gdy znowu padł MBR. Gdzieś w necie wyczytałam, że aktualizacje mogą nadpisać sektor rozruchowy.
Naprawiłam MBR korzystając z porad experta od windowsów Pana Piotra Palusińskiego o tu:

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_xp-windows_install/przywracanie-sektora-rozruchowego-windows-7/b1a02e8a-41fe-45dd-96dd-7726ed135ec2
, wyłączyłam powiadamianie o aktualizacjach.
Naprawił się, komp pracował ale jak teraz sobie przypominam to raz czy dwa sam się przeładował ale windowsy ładowały się normalnie. Od wczoraj dopiero padaczka kompletna.

 

Odnośnik do komentarza

Widziałem, że był instalowany program crystal disk info, wklej screena do postu - w załączonych logach zauważyłem błąd kontrolera dysku.

Uruchom wiersz polecenia w trybie administratora. Wpisz sfc /scannow. Zobaczymy co pokaże.

 

Jest dużo błędów odnośnie niemożności uruchomienia usług i sterowników, ale podejrzewam, że to na skutek wystartowania systemu w trybie awaryjnym - nie mam pewności.

Przed wystąpieniem problemu nie była instalowana jakaś aplikacja/sterownik?

Odinstaluj ESET na próbę i spróbuj wystartować w trybie normalnym.

Odnośnik do komentarza

Program crystal disk info to miałam zainstalowany już dawno. Teraz to go odinstalowywałam, bo w ogóle nie widział dysków i tylko mi zaśmiecał kompa. Odinstalowałam też DriverEasy który mi się wpakował jak poszukiwałam drivera do drukarki Samsung ML-1660. W panelu sterowania-->urządzenia i drukarki mam tak jak załączyłam. 2 nierozpoznane urządzenia router i drukarka a w trybie normalnym to je widział i działały poprawnie.
sfc /scannow przepuszczałam 2 razy. Dochodzi do 100% i konsola się zamyka, żaden komunikat się nie pojawia. Ja już chyba wczoraj też uruchamiałam i był komunikat, że żadnych konfliktów nie napotkał czy coś w tym stylu.

ESET NODa to bym nie podejrzewała, na drugim kompie od lat chodzi bezawaryjnie

urządzenia.JPG
Odnośnik do komentarza

Coś blokuje rozruch. Najprawdopodobniej jest to jakaś aplikacja która ładuje swój sterownik. Jedną z takich aplikacji jest ESET. Niestety nie mamy danych w postaci pliku .dmp więc trzeba strzelać na ślepo.

Najbardziej podejrzane są antywirusy - największa ingerencja w system. w logach widzę pobrany jakiś instalator o 15, o 20 były robione logi.

Jak dla mnie główny podejrzany - gdyby to był mój komputer od tego bym zaczął, zawsze można go zainstalować ponownie.

Odnośnik do komentarza

Nie mam już siły. Moje oba komputery się nie widzą i wyniki działań na uszkodzonym kompie muszę przegrywać na pendriva i wgrywać na dobrego kompa.

Spróbuję jutro. Muszę odnaleźć klucze do ESETa, żeby potem go zainstalować.

Czuję, że skończy się formatem i wgrywaniem wszystkiego od nowa. Dysk jest 1 Terabyte jest co zgrywać, na szczęście mam 3 partycje i tylko dane z dysku C muszę gdzieś upchnąć.

ESET w trybie awaryjnym z dostępem do sieci nie działa.

Odnośnik do komentarza

KB4530734. Pewnie od tego sie zaczęło ponieważ pewnie to nie zostało zrobione. Konieczne jest zainstalowanie aktualizacji wymienionych poniżej i ponowne uruchomienie urządzenia przed zainstalowaniem najnowszego pakietu zbiorczego. Instalowanie tych aktualizacji poprawia skuteczność procesu aktualizacji i ogranicza potencjalne problemy podczas instalowania pakietu zbiorczego i stosowania poprawek dotyczących zabezpieczeń Microsoft.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4530734/windows-7-update-kb4530734

Potem Problemy z MBR, problemy z samostartem i trybem awaryjnym. Przywracanie systemu. które nic nie przyniosło. Po co.? Nie proście postawić system na nowo. Jesli sa pliki na których zalezy ,przekopiować. Programy spisać. Jak sa do nich instalatory to przekopiować i od nowa.

Odnośnik do komentarza

Kiedy właśnie problemy z MBR zaczęły się przy próbie instalacji tych poprawek. Format dysku i ponowna instalacja to ostateczność jeszcze spróbuję powalczyć. Właśnie na drugim kompie (tym z którego piszę) 2 dni temu zainstalowałam Windows 10 i wiem co to znaczy

43 minuty temu, zbycho napisał:

Programy spisać. Jak sa do nich instalatory to przekopiować i od nowa.

Co chwila okazuje się, że czegoś nie mam, że jeszcze trzeba coś wgrać, zainstalować :(

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć, Komp ożył.

3 razy przywracałam system i ciągle:

"Przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie pliki i ustawienia systemowe nie zostały zmienione.

Szczegóły:Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania systemu ( 0xc0000022)"

dopiero jak dałam pokaż więcej punktów przywracania i ustawiłam na Windows Update Aktualizacja krytyczna to nadal pisał ten błąd ale komp przestał się restartować.

Na całe szczęście Microsoft już aktualizacji do 7ki nie będzie przysyłał

Odnośnik do komentarza

To chyba normalne ze przywraca sie nie działający system do momentu przed aktualizacją. Zawsze jest taki kwadracik z napisem Pokaz wszystkie punkty przywracania i jak jest problem po aktualizacji to przywraca sie do punktu przed aktualizacją. Z reguły to on się sam tworzy. Nie wiedziałaś tego? A to że zanim można było zainstalować KB4530734. to trzeba było mieć co innego zainstalowane też nie?

Napisałem ci ze problemy zaczęły sie  kiedy zainstalowałas KB4530734. Napisałem też że zanim to jest instalowane trzeba było mieć cos innego zainstalowane w systemie. Napisałem. Podałem link co trzeba było mieć przed tem zainstalowane. Miałaś? Myślisz ze problemy sie skończyły? Może tak a może nie . Restore point to nie obraz systemu.

 

2 godziny temu, igawar napisał:

 

Na całe szczęście Microsoft już aktualizacji do 7ki nie będzie przysyłał

Raczej na twoje nieszczęście bo system zawsze jest jakoś dziurawy. Po to są robione aktualizacje bezpieczeństwa. Teraz  już go nikt nie załata a chętnych do odkrycia tych dziur jest sporo. Próbować wejść na system wiedząc że mogą być w nim dziury,których nikt nie będzie łatał a umożliwią przejęcie konta bankowego to spora gratka dla "fachowców"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...