Skocz do zawartości

OneDrive symlink czy junctions co lepiej ustawić w którą stronę?


dmocha

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym wykorzystać wbudowaną, w systemie Windows 10, aplikację OneDrive przy użyciu dowiązań. Poczytałem trochę na temat dowiązań i wiem jak się je tworzy. Wiem że mogą być względne lub bezwzględne (i tu już nie wiem w czym jest różnica i czy w moim przypadku to może mieć jakiekolwiek znaczenie)

Większość swoich danych trzymam poza partycją systemową. Chciałbym wykorzystać dowiązania, ale nie wiem co wybrać w moim przypadku.

Po pierwsze w OneDrive chcę trzymać kopie niektórych z moich danych, które znajdują się na jednym dysku ale dwóch partycjach (systemowej i dodatkowej)

Po drugie chciałbym mieć do nich dostęp w awaryjnej sytuacji gdyby mój dysk uległ awarii.

Po trzecie nie będę uruchamiał z OneDrive'a aplikacji ani danych w sposób dynamiczny, czyli dane tam zawarte mają być tylko awaryjną kopią moich danych, które są na dysku twardym.

 

Wiem, że mogę użyć dowiązań symbolicznych lub połączeń (junctions) dla katalogów lub hardlinków (dowiązań twardych) dla plików.

Tyle, że nie wiem z czego lepiej skorzystać i czy utworzyć "kopię" danych z mojego dysku w OneDrive, czy może odwrotnie, czyli utworzyć dowiązanie na dysku twardym dla założonego w OneDrive folderu.

 

Bardzo proszę o sugestie i ewentualne uzasadnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...