Skocz do zawartości

Alternatywna metoda aktuazliacji Win7


piespawlowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej nieobecności, najlepszego w Nowym Roku!

Niedawno zainstalowałem Win 7, bez SP1. Usiłowałem go zaktualizować, jednak bezskutecznie. Komputer, a konkretniej laptop Thinkpad T500, ma pracować raczej offline i służyć do obsługi różnych programów, może gier.

Moje pytania:

Czy można system zaktualizować w inny sposób?

A może jednak skorzystać z oferty MS i zainstalować Win 10? Nigdy na oczy nie widziałem tego systemu, ale ludzie często wyrażają się o nim niepochlebnie, gdy porównują do Win7. No i czy mój sprzęt udźwignie Win 10?

 

Procesor to: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     P8600  @ 2.40GHz

Ramu jest 4GB.

Spoiler

processor       : 0
vendor_id       : GenuineIntel
cpu family      : 6
model           : 23
model name      : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     P8600  @ 2.40GHz
stepping        : 10
microcode       : 0xa0c
cpu MHz         : 2277.089
cache size      : 3072 KB
physical id     : 0
siblings        : 2
core id         : 0
cpu cores       : 2
apicid          : 0
initial apicid  : 0
fpu             : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level     : 13
wp              : yes
flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts nopl cpuid aperfmperf pni dtes64 monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm sse4_1 xsave lahf_lm pti tpr_shadow vnmi flexpriority dtherm ida
bugs            : cpu_meltdown spectre_v1 spectre_v2 spec_store_bypass l1tf mds swapgs itlb_multihit
bogomips        : 4788.01
clflush size    : 64
cache_alignment : 64
address sizes   : 36 bits physical, 48 bits virtual
power management:

processor       : 1
vendor_id       : GenuineIntel
cpu family      : 6
model           : 23
model name      : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     P8600  @ 2.40GHz
stepping        : 10
microcode       : 0xa0c
cpu MHz         : 2263.478
cache size      : 3072 KB
physical id     : 0
siblings        : 2
core id         : 1
cpu cores       : 2
apicid          : 1
initial apicid  : 1
fpu             : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level     : 13
wp              : yes
flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts nopl cpuid aperfmperf pni dtes64 monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm sse4_1 xsave lahf_lm pti tpr_shadow vnmi flexpriority dtherm ida
bugs            : cpu_meltdown spectre_v1 spectre_v2 spec_store_bypass l1tf mds swapgs itlb_multihit
bogomips        : 4788.01
clflush size    : 64
cache_alignment : 64
address sizes   : 36 bits physical, 48 bits virtual

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez piespawlowa
Chciałem otrzymywać powiadomienie, kiedy ktoś się odezwie, ale nie widzę już tej opcji. Niestety, nie widzę już
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mój problem podobny.

Sprawa się ma tak; postanowiłem zrobić upgrade z Win7 do Win10.
Niestety,po instalacji / z zachowaniem status quo wszystkich po instalowanych rzeczy na win7.../ wyskakuje błąd :
"0x8007001F - 0x20006 - instalacja nie powiodła się w fazie SAFE_OS - podczas operacji wystąpił błąd REPLICATE_OC".
Zbyt wiele rzeczy może powodować ten błąd - przeszukałem trochę internet.
Chciałbym jednak przesiąść się na WIN10 - ale nie tracąc nic z aktualnie zainstalowanych rzeczy.
Szanowni - jak to zrobić?..i czy jest to możliwe.? Niezbyt chciałbym robić "czystą" instalację,ale jak nie ma innej alternatywy to chyba będzie konieczne..
Dziękuję za wszelkie sugestie..

Odnośnik do komentarza

piespawlowa: możesz ściągnąć SP1 i zainstalować z dysku https://support.microsoft.com/en-us/help/15090/windows-7-install-service-pack-1-sp1 sekcja Downloading and installing Windows SP1 from the Microsoft Download Center

 

Laptop udźwignie. Windows 7 i 10 mają te same wymagania i tę samą prędkość działania. Zawsze lepiej nowszy system, bo jest nieco bezpieczniejszy a także dłużej będzie aktualizowany. Wiele osób po przesiadce instaluje Classic Shell, aby menu start przypominało to z windowsa 7. Oprócz tego jest bardzo podobnie z wyglądu i użytkowania.

Odnośnik do komentarza

@Krzesimierz, dziękuję. Chyba tak zrobię jak zalecasz. A powiedz mi jeszcze, proszę, jak w praktyce wygląda zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową. Pewnie mogę sobie sprawdzić w internecie, ale dobry zwyczaj nakazuje, warto ropoczety temat zakończyć z dopiskiem <solved.>

 

Obecnie WIn 7 zajmuje 35 GiB, nie pamietam jak jak to się przeliczało na system binarny. Wystarczy tyle?

Pechowo mam tak, że Win 7, zaraz z MBR jest pierwszą partycją, dlaej mam inne partycje i partycje rozszerzone, więc nie mogę więcej miejsca przydzielić.

Odnośnik do komentarza

10 zajmuje trochę więcej niż windows 7. Na początku, razem z systemem, instaluje się też sklep z aplikacjami, który można usunąć i trochę zaoszczędzić. Podobnie aplikacje do xboxa. Jak się okroi windowsa 10 to może zajmować i mniej niż 7. 

 

Co do gier to zbyt szerokie pytanie. Najlepiej wpisać w wyszukiwarkę nazwę konkretnej gry i windows 10.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...