Skocz do zawartości

Reset komputera po uruchomieniu pulpitu


karamba26

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer Fujitsu Esprimo P2760

System Windows7 32bit

4Gb Ram, Dysk Hdd 500Gb

Zasilacz 500W

 

Komputer resetuje się samoczynnie po zalogowaniu i uruchomieniu pulpitu.

W trybie awaryjnym z dostępem do sieci uruchamia się i działa bez problemu resetowania.

 

Zasilacz podmieniony (napięcia zmierzone miernikiem sa prawidłowe), ram przetestowany (brak błędów), Przeskanowany adwCleanerem, Esetem Online (brak infekcji).

Wyłączyłem wszystkie niepotrzebne usługi oraz programy w msconfig. Wykonałem czysty rozruch i problem nie ustąpił.

Robiłem scandisk z opcja naprawy, próba przywrócenia systemu do wcześniejszego punktu kończy się błędem 0x800700b7

Odinstalowałem wcześniejsze aktualizacje.

 

Załączyłem plik wynikowy z FRST uruchomiony w trybie awaryjnym

 

 

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Udało się uruchomić komputer i wykonać pełny scan FRST.

Jeśli przewód sieciowy jest wypięty to komputer działa bez resetów. Jak tylko go podłączę od razu następuje restart.

W trybie awaryjnym komputer działa ok z uruchomiona siecią i wpiętym przewodem LAN.

 

Wyłączyłem kartę sieciową zintegrowaną i zainstalowałem w slocie PCI nową. Jest Ten sam problem.

Skany ESET Online, AdwCleaner, Malwarebytes nic nie wykrywają

 

Załączam nowe pliki wynikowe ze skanu FRST. Skan zrobiłem na nowej kości pamięci 2gb Ram.

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Wygląda że któryś program  lub usługa  w autostarcie systemowym powoduje reset komputera po załadowaniu pulpitu.  Przy odłączonej sieci skonfiguruj system do uruchomienia w trybie czystego rozruchu https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows, po restarcie komputera podłącz sieć i sprawdź czy komputer się znowu zrestartuje samoczynnie.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem klona dysku i zrobiłem Przywracanie systemu z partycji recovery.

Komputer działa bez problemów i nie restuje się. Teraz instaluja sie aktualizacje WIn7 z Windows Update (jest ich prawie 200).

 

Dzis rano jednak trafił w moje ręce kolejny komputer z identycznym objawem.

Najlepsze jest to że to znowu Fujitsu:

Fujitsu ESPRIMO P2560
Dual-Core CPUE550 2.8Ghz
4Gb Ram 500Gb Hdd
Win7 Professional 32-bit

 

Problem pojawił się po aktualizacjach. Jeśli przywrócę system do wcześniejszego punktu to uruchamia się i działa prawidłowo ale po kolejnym zainstalowaniu aktualizacji już się resetuje.

Jest to 5 waznych aktualizacji. Instalowałem  każdą oddzielnie i zawsze po instalce komputer się 'wysypywał.

Z innego komputera puszczam ping i uruchamiam uszkodzony komputer. Pojawia się ekran logowania (trzeba wybrac ctrl+alt +del a pozniej uzytkownika i wprowadzic hasło). Ping dochodzi prawidłowo. Po zalogowaniu przez jakis okres czasu ping tez działa ale jak tylko karta sieciowa ustanowi połaczenie następuje RESET.

 

Może ktoś miał podobny przypadek i wie jak to rozwiazać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...