Skocz do zawartości

Czarny ekran i wyłączanie się komputera przy bardziej wymagających grach


matiszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety mam problem :(. Zauważyłem, że przy bardziej wymagających grach komputer wyłącza się oraz wydaje dźwięk takiego buczenia ( zawieszenia się ) . Kupiłem NFS Heat , ustawiłem rozdzielczość 1920x1080 przy wymaganiach średnich i dalej jest to samo.. Gram i w pewnym momencie po 15-20 min czy godzinie pojawia się czarny ekran lub blue screen z komunikatem WHEA_UNCORRECTABLE ERROR (częściej czarny ekran ). Przy innych grach jest to samo typu Assasin Creed, lecz jak odpale starszą grę nie ma problemu  Sprawdzałem temp. karty max około 74-76 stopni, (wymieniłem paste na thermal grizzly) ... Wszystkie sterowniki zaktualizowałem nie mam pomysłu co może być.. testowałem na innych ramach dalej to samo.

Specyfikacja komputera :

 

Płyta główna MSI Z97 GAMING 5
Procesor intel i7 4790k podkręcony do 4.3 ghz (przy stokowym 4 ghz to samo)
Ram 4x4 16 gb 2400 MHz cl 9
Karta graficzna ZOTAC GTX 1080 AMP!
Zasilacz EVGA SuperNOVA G2L 80 PLUS Gold zasilacz 750 W
Chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H110i GTX

SSD 1 TB Samsung 860 EVO

Jest ktoś w stanie mnie nakierować  / pomóc co może być?

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czesc, mozesz sprecyzowac? Wylacza sie, ale masz na mysli gasnie zasilanie?, czy plyta chodzi, ale na monitorze sie nic nie wyswietla?

Jesli to pierwsze, sprawdz, zasilacz w pierszej kolejnosci, moze go podmienisz na inny, ale sprawny i zobacz, czy wystepuje wciaz ten sam problem. A co z gniazdem zasilania oraz wtyczka w zasilaczu, nie lata na boki? Sprawdziles tez temperatury w laptopie? przy zbyt wysokich, laptop samoczynnie sie wylacza. Oraz czy sprawny jest uklad chlodzenia, moze to kwestia tylko wymiany wentylatora.

Odpal takze linuxa na USG, jelsi problem minie, oznacza, to ze to kwestia softu a nie hardware. Wiesz powodow moze byc troche, trzeba pokolei sprawdzic. Jesli cos tam buchy, mozliwe, moge sie mylic (nie widze lapka), ze z wentylatotem cos jest nie tak. Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...