Skocz do zawartości

Instalacja XP przy Viście


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, z odzyskiwaniem dałem sobie spokój.

Przez Ubuntowe zarządzanie dyskami ustawiłem 139 GB C:\, 27 GB (czy coś takiego) partycja Ubuntu, 4.4 GB przestrzeń wymiany linux (chyba Ubuntu :P), 4.4 GB wolnego, 52 GB D:\ i 4 GB wolnego. Te pierwsze 4.4 GB wolne jest przydzielone do Ubuntu tak jakoś... I nie mogę go wykorzystać na zwiększenie C:\ lub D:\, ale to nic ;) Tyle powinno mi starczyć. Typ wiadomo NTFS na C:\ i D:\.

 

Tu jeszcze taki obrazek:

 

 

Niby ogromny odczyt CSa, Steama, Adobe Readera, a nic z tego nie uruchamiałem przynajmniej od trzech dni... W tle też widać WU, stojący, nic nie robiący, wywalający błędy z aktualizacjami o 'nieznanych błędach'.

Gdyby i z nim dało się jakoś pomóc, to byłoby dobrze :)

 

I jeszcze jeden:

 

 

Tu widać jakieś System Volume Information i dziwny folder czy coś... Z dużym zapisem... Nie wiem czemu, nie wiem co się dzieje, nic nie robię, a to dalej swoje.

 

Też widać, że użycie dysku jest niemalże ciągle 100% (niebieska linia).

Defraggler nie ma włączonej defragmentacji.

 

Aaa i jeszcze jedno. Vista powinna zajmować przy starcie 25% RAMu przy 4GB czyli 1GB , gdzie u mnie jest zajmowane 35%-36%, a dopiero po chwili (do tego bardzo rzadko kiedy tak się dzieje) spada do 25%-27%. I to tak od dłuższego czasu.

 

I jak nie duże użycie, to duży zapis albo odwrotnie... Do tego ta olbrzymia ilość zapisywanych danych w System Volume Information...

 

 

 

I pragnę dodać, że przez to podskoczyło mi kilka GB zajętego miejsca i ciągle rośnie, a jak próbuję wejść do tego System Volume Information, to mam error "Nie masz dostępu" czy coś w tym rodzaju. Jak wchodzę do tego folderu przez WinRAR'a w trybie Administratora, to po prostu odświeża mi dysk C, czyli obecnie otwarty folder.

 

Tu jeszcze mój test z speedtest.pl:

http://www.speedtest.pl/results/19900252.jpg

Odziwo upload jest OK, ale download nie... Mam 4mb/s, więc powinno być ~4000 kb/s, a nie 600kb/s. W sumie, to kilka testów wstecz miałem 72kb/s i ping 330...

 

I jeszcze podczas diagnostyki sieci było takie coś:

http://img862.imageshack.us/img862/945/beztytuufdq.png

Włączyłem, ale efektu chyba nie ma żadnego. Zainstalowałem też jakieś nowe sterowniki z WU do karty sieciowej i dysku, ale coś żadnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W kwestii partycji to poprosiłbym, jak poprzednio, o screen z menedżera zarządzania dyskami Visty oraz wynik polecenia sudo fdisk -l spod Ubuntu. :P Wkejony wynik możesz ograniczyć pomijając dyski wymienne.

Linuksową partycję SWAP da się przenieść na inną, lub dołączyć plik SWAP jako partycję... wtedy będziesz mógł je skasować i dołączyć do windowsowej partycji...

 

BTW

Sugerowałbym nie rozwiązywać wszystkich swoich problemów w jednym temacie... Kłania się dział Sieci... Podobnie z resztą problemów z Vistą. Wszakże nie dotyczą one problemów instalacji XP przy Viście jak masz to ujęte w temacie. Możesz się powołać na fakt skąd one wyniknęły, chociaż nie sądzę, żeby były tego bezpośrednim następstwem.

Sterowniki chipsetu płyty głównej (ewentualnie laptopa) masz aktualne? Sprawdzałeś ewentualne konflikty sterowników w menedżerze urządzeń?

Odnośnik do komentarza

Zmieniasz z lekka temat :P

 

Zadaje Ci się pytania to nie odpowiadasz, zmieniasz temat na radykalnie inny dajesz niepełne info i oczekujesz nie wiadomo czego.

 

Aaa i jeszcze jedno. Vista powinna zajmować przy starcie 25% RAMu przy 4GB czyli 1GB , gdzie u mnie jest zajmowane 35%-36%, a dopiero po chwili (do tego bardzo rzadko kiedy tak się dzieje) spada do 25%-27%. I to tak od dłuższego czasu.

 

Skąd wytrzasnąłeś takie informacje, że Vista przy starcie ma pobierać 1GB ramu?? pierwsze słyszę i widzę. :blink: (u mnie to vista przy odpalonych programach nie pobiera 1gb :P)

Pobór Ramu przy starcie u każdego będzie inny bo każdy ma co innego poinstalowane na kompie. Wątpię żebyś miał zainstalowany tylko system i nic więcej ;/

zobacz sobie ile masz i jakie masz programy w autostarcie.

Do tego zobacz ile masz uruchomionych procesów wszystkich użytkowników (ctrl+alt+esc zakładka procesy), u każdego będzie inna np u mnie 45 a u Ciebie moze być 80.

Możesz też mieć wirusa co też będzie skutkowało wahaniami.

Odnośnik do komentarza
Tu widać jakieś System Volume Information i dziwny folder czy coś... Z dużym zapisem... Nie wiem czemu, nie wiem co się dzieje, nic nie robię, a to dalej swoje.

 

SVI to katalog przywracania systemu. Jeśli chcesz się go pozbyć, to wyłącz przywracanie na tej partycji, ale jak będzie jakiś crash, to systemu nie przywrócisz, bo kopii ustawień mieć nie będziesz. Możesz też wywalić któryś z punktów przywracania - nie wiem gdzie to się robi w viście, bo nie korzystam z windowsowych narzędzi.

Ale CCleaner ma w narzędziach opcje podglądu i usuwania poszczególnych kopii ustawień i programów utworzonych w SVI.

Kopie ustawień i programów tworzą się przy instalacji i deinstalacji chyba wszystkich programów. Z czasem jest to wkurzające i zrzera nam wolne miejsce. Np usuwasz Crysis'a, to system strzeli ci kopię instalacji gry w tymże katalogu - na co to komu?

 

Defraggler nie ma włączonej defragmentacji.

 

A windowsowy defragmentator? - Tak, on też ma opcję uruchamiania się w tle.

Indeksowanie dysku wyłączone?

Skanowanie antywira w tle wyłączone?

 

Aaa i jeszcze jedno. Vista powinna zajmować przy starcie 25% RAMu przy 4GB czyli 1GB , gdzie u mnie jest zajmowane 35%-36%, a dopiero po chwili (do tego bardzo rzadko kiedy tak się dzieje) spada do 25%-27%. I to tak od dłuższego czasu.

 

Tak, to można w necie wyczytać. Ale nijak się ma do prawdy. U mnie czysta vista zajmuje mniej jak 900 MB, po instalce dodatkowych aplikacji, trochę ponad 1 GB, a obecnie korzystając z firefoxa 1176 MB.

Nie wierz w te brednie procentowe. Bo mając 1 GB, zajmowała by 256 MB, a mając 16 GB? - bzdury wyssane z palca przez małolaty chcące zasłynąć w necie, albo blondyneczki w okularach.

Jeśli chcesz, żeby zajmowała mniej, to albo pozbądź się programów uruchamianych w tle - można im wyłączyć uruchamianie się przy starcie, np z msconfig (wpisujesz w poleceniu Uruchom z menu start i dajesz Enter) - niektórych niepotrzebuje się, aby uruchamiały się z systemem, albo skorzystaj z Ram Controler i zobacz, czy coś ci daje. Możesz go - jeśli ci pomaga - ustawić na automatyczne uruchamianie się i po problemie. U mnie zwolnił 200 MB przy starcie windowsa - działa w tle i nie spowalnia systemu...

 

I pragnę dodać, że przez to podskoczyło mi kilka GB zajętego miejsca i ciągle rośnie, a jak próbuję wejść do tego System Volume Information, to mam error "Nie masz dostępu" czy coś w tym rodzaju. Jak wchodzę do tego folderu przez WinRAR'a w trybie Administratora, to po prostu odświeża mi dysk C, czyli obecnie otwarty folder.

 

Tam nie wejdziesz. Chyba, że z Ubuntu, albo jakiegoś innego systemu LiveCD.

 

Odziwo upload jest OK, ale download nie... Mam 4mb/s, więc powinno być ~4000 kb/s, a nie 600kb/s. W sumie, to kilka testów wstecz miałem 72kb/s i ping 330...

 

A nie lepiej pobrać sobie z neta jakiś plik testowy [niekiedy administrator sieci udostępnia takowy na swojej str] i sprawdzić w programie pobierającym jaką masz prędkość?

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...