Skocz do zawartości

Komputer w kółko uruchamia się ponownie


Plavius

Rekomendowane odpowiedzi

Gigabyte GA-H55-UD3H
Intel Core i3 2.4ghz

8gb RAM (4 kości po 2gb)
zintegrowana grafika Intel
Corsair TX650W
Windows 7 Ultimate oraz Windows 10, 64bit

 

Cześć, mam problem z komputerem, jako że nie chce się poprawnie włączyć. Dochodzę do ekranu "starting windows" i komputer uruchamia się ponownie. Raz na kilka prób włączeń przejdzie przez ten ekran i wtedy pojawia się ekran cały w jednym kolorze, najpierw różowy, później żółty, a potem komputer sam się wyłącza. 

 

Stwierdziłem że to może problem z dyskiem lub systemem (dysk SSD windows 10), więc wziąłem zapasowy nieużywany dysk HDD, zainstalowałem na nim Windows 7, instalacja przeszła bez problemów, ale dalej jest dokładnie to samo. Nie da się go także uruchomić w trybie awaryjnym - również uruchamia się ponownie. Podpiąłem go innym kablem Sata pod inny port - nadal to samo (w BIOS normalnie widać dyski). Wypinalem kości RAM (zostawiałem najpierw pierwsze dwie, później drugie dwie) - nie pomogło.

 

W czym może leżeć problem? Dodam że dwa dni temu spaliła mi się karta graficzna (Radeon R9 270x), więc wypialem ja a monitor podłączyłem pod zintegrowaną kartę. Włączyłem komputer aby sprawdzić czy mogę cokolwiek na nim robić, wszystko było ok. Problem rozpoczął się dopiero od drugiego uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak to się stało, że się karta spaliła? 

 

Wejdź do BIOS i zostaw na tym ekranie kilkanaście minut, zobacz czy się sam nie zrestartuje. Jeśli masz w BIOSie monitorowanie temperatur to zobacz jakie daje wyniki. A jak masz system na pendrivie typu medicat lub strelec to uruchom z niego i monitoruj temperatury programem speccy lub hwinfo

Odnośnik do komentarza

Jeśli było przepięcie to przede wszystkim odepnij przewód prądowy od zasilacza na minutę, niech wszystkie ładunki spłyną. 

 

Przeczucie podpowiada, że przepięcie mogło dojść do płyty głównej i przepalić w niej coś pomniejszego (Np. port PCI-E). Kiedy windows się uruchamiania na początku próbuje się z tym komunikować i usterka daje o sobie znać. Spróbuj odpalić system z pendriva, zobaczyć czy  wykrywa dobrze urządzenia, i jak będzie z temperaturami po chwili działania w windowsie.

 

Jeśli można w twoim BIOSie wyłączyć PCI-E to wyłącz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...