Skocz do zawartości

Windows 7 - zamiast systemu uruchamia się narzędzie do automatycznej naprawy


birbon

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Lenovo B50, windows 7, legal ze sklepu wszystko.
Podobno problem pojawił się po tym jak komputer został wyłączony, a później włączony bez wyciągania pendrive (dokumenty, zdjęcia etc - żadnych hakerskich plików ;) )
Komputer nie ładuje windowsa. Uruchamia się za to "narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia" , które nic nie robi - "system windows nie może automatycznie naprawić tego komputera.
Nie mogę przywrócić systemu do JAKIEJKOLWIEK wcześniejszej konfiguracji. Mimo, że wykrywa kilkanaście.
Mimo ustawienia w boot menu aby uruchamiał się najpierw z płyty lub usb nie odpala mi instalatora windowsa mimo oryginalnych nośników.
Gdy próbuję przez wiersz polecenia odpalić instalator z płyty wyskakuje komunikat:
"Podsystem potrzebny do obsługi tego typu obrazu jest nieobecny.
Wyczerpały mi się pomysły... Ktoś coś podpowie czy da się coś zrobić zamiast formatować i orać komputer od nowa?
 
Komputer przeskanowany FRST. Log w załączniku.

fixlist.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

jessi ma chyba rację, ciężka sprawa.

 

Disk: 1 (MBR Code: Windows 7/8/10) (Size: 14.6 GB) (Disk ID: CAD4EBEA)
Partition 00: (Active) - (Size=0) - (Type=00) UWAGA ===> 0 byte partition bootkit.
Partition 3: (Active) - (Size=14.6 GB) - (Type=07 NTFS)
 

to UWAGA chyba oznacza, że coś na starcie już jest ,,skopane".

 

ostatnim desperackim krokiem, jak masz możliwość uruchomić tryb awaryjny, możesz ściągnąć program

https://www.dobreprogramy.pl/SmartFix,Program,Windows,85765.html

 

po ściągnięciu i włączeniu zaznaczasz Perform Smartfix Integration (...) czyli to pierwsze, wciskasz start, resetujesz kompa i wtedy w trybie naprawy wybierasz ten program.

To już chyba ostatnia deska ratunku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...