Skocz do zawartości

System i przeglądarki internetowe na ramdysku


reptile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
zrobiłem sobie ramdysk , który wykorzystuję do obsługi plików tymczasowych użytkownika (za pomocą zmiany zmiennych systemowych), ale chciałbym wykorzystać je do obsługi pamięci podręcznej przeglądarek (opcje startowe i konfiguracyjne). 
Do stworzenia ramdysku użyłem programu ImDisk. Chcę skonfigurować w najlepszy sposób trzy komputery, jeden z systemem Windows 7, drugi z systemem Windows 7 i Windows XP, trzeci z systemem Windows 10. Proszę Was o Pomoc, jak Tego Dokonać? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Najlepiej wcale... ? Próbowałem, mam nawet RAM disk, sam już nie wiem po co. A, trzymam tam TMP i TEMP. Przy współczesnych nośnikach SSD w ogóle nie odczujesz różnicy w prędkości czy responsywności. Ich oszczędzanie też nie ma sensu...

Cache przeglądarek można wymusić i też używają tego w nikłym stopniu. W dodatku powoduje to głupie błędy, już nie pamiętam konkretów, ale na przykład przy płatnościach. Oczywiście w szczególnych okolicznościach, które niekoniecznie muszą dotyczyć twojej konfiguracji. Z doświadczenia mogę ci powiedzieć tylko, że nakład pracy jest nieadekwatny do zysku. Niezależnie ile byś się o tuningu Windows optymistycznych relacji naczytał... ☺️

 

Powiem tak. Czasy się zmieniły. I jeżeli nie bazujesz na jakiejś antycznej konfiguracji PC, to tuning przez np. wyłączanie usług, przerzucanie cache dysków itp. zupełnie nic nie daje. Szkoda twojego czasu...

No chyba że chcesz się pobawić. Ale to tylko dla sportu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...