Skocz do zawartości

Google Chrome


karolxt

Rekomendowane odpowiedzi

Firefox nie odtwarza mi html5 wieć przeszedlem na Chrome

Chciałbym zapytac czy jest jakas prosta mozliwość wyłaczenia "napisu powitalnego" na gorze strony po kazdym otwarciu programu

Napis na żóltym tle 

"Googlec Chrome nie bedzie sie już akutalizować na tym komputerze bo nie jest zgody z Windows...".+ dalej nie widać 

Co zrobic żeby to sie nie pokazywało. Gdzie to wykasować?

Aktalizacja nie jest mi do niczego potrzeba. Wykasowalem z rejestru co się dało żeby nie działało "googleupdate"

Mimo to po jakimś czasie uzytkowania grogramu wyskakuej napis "chrome jest anieaktualny...i cos tam deje o aktualizacji"

Ja NIE CHĘ żadenj aktualizacji i ŻADFNEGO sprawdzania czy Chrome jest aktualny, bo mi to zżera pamięc i zajmuje procesor, a ten niestety jest slabiutki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chrome mi wszytsko odtwarza probem w tym, że w tle łączy sie i próbuje sie aktualizować, po czym wyświetla napios, że  Chrome jest niaktualny i zeby go zaktualizować trzeba wejśc na jakąs tam stronę.

 Ale je NIE CHCĘ żadnej aktualizacji, ani nawet sprawdzania czy jest czy ie jest aktualny, bo im tak żadna aktualizacja Chrome sie nie zaistaluje, bo to jest Windows XP a nie "dzisiatka".Żera mi to pamięc i pocesor prze to strony laduja sie dłużej. 

Ciekawa sprawa w Menedżeże zadań masm czasem otwarce p[iec szeć róznych procesów kazdy o nazwie chrome.exe (aktual;nie trzy) chić mam otwarta tlko jedna stronę.

Przy okazji chcialbym pozbyc sie "napisu  powtalnego" po kazdym otwarciu Chromie

"Googlec Chrome nie bedzie sie już akutalizować na tym komputerze bo nie jest zgody z Windows...".+ dalej nie widać 

Co zrobic żeby to sie nie pokazywało. Gdzie to wykasować?

Odnośnik do komentarza

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót na pulpicie Google Chrome, którego używasz do uruchomienia przeglądarki i wybierz opcję Właściwości .

2. Teraz dodaj tekst --disable-infobars na końcu ciągu obecnego w polu tekstowym Element docelowy , jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu

 

Disable_Infobars_Google_Chrome.png.26ac09a0116ded2e104c7e4c6fe0ff5e.png

 

Pomiędzy istniejącym łańcuchem a --disable-infobars musi być spacja.

3. Kliknij przycisk Zastosuj , a teraz za każdym razem, gdy uruchomisz Google Chrome za pomocą tego skrótu, nie będzie już wyświetlać denerwującego wyskakującego komunikatu o zakończeniu wsparcia dla Windows XP i Vista.

Jeśli masz wiele skrótów Google Chrome, np. Na pasku zadań, na pulpicie, w menu Start itp., Musisz zastosować tę sztuczkę we wszystkich skrótach.

 

Porada wzięta z zagranicznych stron

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jak wyłączyć automatyczne aktualizowanie Google Chrome?

Już wiem. Opis jest na stronie.

hxxps://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-automatyczne-aktualizowanie-google-chrome/n/1733/ 

(zmienić xx na tt)

Pod Chromie strona u mnie sie nie otwiera, ale Firefox otworzył i wszystko udalo sie skonfigurować przy pomocy malego pliku GoogleUpdate.adm i zainstalowanego w Windows gpedit.msc

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niestety wszystko co znajduję dotyczy instalowania aktualizacji, a mnie chodzi o wyłączenie procesu SPRAWDZANIA.

chodzi o funkcję Auto-update check period override

Niestety nie wiem jak się do niej dostać i wpisać 0

Nie chodzi o to żeby Chrome sie nie aktualizowała, ale żeby nie sprawdzała czy ma sie zaktualizować.

Ten proces zżera mi dostepność lacza i obciąża procesor, ktory czesto dziala na 97%  mozliwości i wentylator w laptopie wyje jak oszalały. Po wyłaczeniu Chrome wszystko sie uspokaja.

 Może da sie wylaczyc jakies inne niepotrzebne funkcje dzialajce w tle, czy jakies dodatki, bo Chrome potrzebuję TYLKO jako przeglądarki, do niczego więcej.

Odnośnik do komentarza

Sprawa okazala soe jeszcze prostsza. Trzeba po prostu odinstalowac Chrome a zainstaliowa Chmormium.

Nie wiem tylko jak to zrobuic żeby zachować wszystkie ustawienia. 

Mam Firefoxa, wiec mogę to chyba zrobic. Czy musze cos wiedziec czy moge brac sie za odinstowtywanie Chromie a inslaowanie Chromium, a lesli tak to skąd najlepiej ja wziąć żeby nie poinstaloway się  jakoes dodatkowe programy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.02.2020 o 05:35, jessica napisał:

ze znalezieniem instalek w necie chyba nie ma problemu, np.

https://www.programosy.pl/program,chromium.html

to tylko dla przykładu.

Dzięki za linka. Ściągnąłem program. Rozpakowałem, ale nie wiem jak go zainstalować.

Google Chrome coraz więcej głupawych procesów uruchamia i wszystkie pod nazwa chrome.exe - tyle ich jest że zatrzymują odtwarzanie na YouTube, albo wstrzymują otwieranie nowych okien i w ogole spowalniaja działanie komputera (np klikam na folder o on się nie otwiera od razu tylko za 5 albo więcej sekund)

Mam już dość Google update i procesów jakie się uruchamiają w tle

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.05.2020 o 16:23, ralphdenton napisał:

I think we can do anything on Chrome except those that can be done on TOR ?

What's a TOR?

Can we do anything? Then tell me how to block Google update processes to check for updates. I have WindowsXP, so I won't do any more updates anyway, so I don't need these checks for anything.
tłumaczenie
Możemy zrobić wszystko? No to powiedz jak zablokować procesy Google update sprawdzające konieczność aktualizacji. Ja mam WindowsXP, więc i tak żadnej aktualizacji już nie przeprowadzę, więc te procesy sprawdzające nie są mi do niczego potrzebne.
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
W dniu 8/5/2020 o 1:42 PM, karolxt napisał:

What's a TOR?

Can we do anything? Then tell me how to block Google update processes to check for updates. I have WindowsXP, so I won't do any more updates anyway, so I don't need these checks for anything.
Can we do anything? Then tell me how to block Google update processes that check the need for update. I have WindowsXP, so I won't do any updates anyway, so I don't need these checking processes for anything.

Yes you can easily block Google update processes to check for updates and it's easy and free to use.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...