Skocz do zawartości
Igorrodz

Dysk niedostępny po instalacji systemu na SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Na nowym dysku SSD zainstalowałem na nowo Win 10. Następnie do tego komputera podłączyłem stary dysk HDD na którym poprzednio był system a także są dane, które chciałbym odzyskać (przenieść). Nowy system bez problemów notuje się z SSD ale blokuje mi dostęp do starego dysku HDD. Jak to obejść, aby zgrać sobie dane, które chcę zachować? Po tej czynności oczywiście przepartycjonuję i sformatuję na czysto HDD, najpierw jednak chcę odzyskać swoje dane...

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy poprzedni dysk jest szyfrowany? Wytłumacz co znaczy "blokuje mi dostęp". Możesz uruchomić z dysku HDD poprzedni system i skopiować na SSD bezpośrednio lub za pomocą dysku zewnętrznego czy pendriva.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę uruchamiać z dysku HDD bo system na nim jest popsuty ale system z SSD widzi go jako drugi system na tym PC i blokuje dostęp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś z jakimś liveCD na linuxie dostać się na hdd i skopiować pliki oraz wykasować stare pliki systemowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się pytam tak to wyłączyć a nie o zabawy z płytą CD Linuksa. Zresztą po pierwsze trzeba mieć napęd CD, po drugie płytę z Linuksem a po trzecie umieć go obsługiwać. 

Zatem może ktoś wie, jak "wyłączyć system" na dysku, który systemowy nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz wybór systemów przy starcie?...jeśli nie to znaczy że nic nie blokuje...po prostu nie widzi ci plików na tym dysku a przynajmniej tyle można się domyślić z twojego pisania.Widać go w menedżerze dysków? jeśli tak to możesz usunąć partycję z byłym systemem,jeśli nie to liveCD na penie i w zależności z jakiego skorzystasz masz wybór bo nawet xp da się uruchomić...jeśli nie to podłącz dysk u kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi