Skocz do zawartości

Z dysku zewnętrznego zniknęły pliki


EDgar8

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Szukałeś w Chk00001, czy jak tam się nazywa? (Nie pamiętam nazwy, bo dawno nic mi nie zginęło.)

Po co nam ten log? Zobacz, co jest w logu od Chkdsk, skoro po jego akcji coś zniknęło.

 

Jeżeli ten dysk na NTFS, na forum mamy specjalistę od tego systemu. Duża szansa, że coś odzyska. Nie pamiętam jego imienia, ale ma w awatarze mordę kota w skórzanym hełmie. Spróbuj poszukać i skontaktować się z nim.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.08.2019 o 20:58, Microsofter napisał:

Szukałeś w Chk00001, czy jak tam się nazywa? (Nie pamiętam nazwy, bo dawno nic mi nie zginęło.)

Nie wiem co to

 

W dniu 6.08.2019 o 20:58, Microsofter napisał:

Po co nam ten log? Zobacz, co jest w logu od Chkdsk, skoro po jego akcji coś zniknęło.

Tak mi się tylko wydaje, że wtedy zginęło. Chciałbym się dowiedzieć jaka była przyczyna tego błędu, żeby w przyszłości to już się nie stało.

W dniu 6.08.2019 o 20:58, Microsofter napisał:

Jeżeli ten dysk na NTFS, na forum mamy specjalistę od tego systemu. Duża szansa, że coś odzyska. Nie pamiętam jego imienia, ale ma w awatarze mordę kota w skórzanym hełmie. Spróbuj poszukać i skontaktować się z nim.

Pewnie już pliki zostały nadpisane, bo późno się zorientowałem, że zniknęły. To @Groszexxx, nie wiem czy mnie jeszcze kojarzy. Kiedyś próbował mi naprawić Windowsa, za co jestem wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o katalog Found001.chk w katalogu głównym. Nie pamiętam już jego nazwy, od tylu lat nie miałem awarii systemu plików. To jest ukryty katalog, do którego ChkDsk wrzuca odzyskane fragmenty plików (czasami będące całymi, zdrowymi plikami).

 

Najczęstsza przyczyna utraty plików to nieukończenie procedury zapisu poprzez rozłączenie dysku lub jego zasilania albo zresetowanie się lub zawieszenie systemu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Microsofter napisał:

...To jest ukryty katalog...

Mam włączone pokazywanie ukrytych plików, nic nie było takiego.

 

Godzinę temu, Microsofter napisał:

Najczęstsza przyczyna utraty plików to nieukończenie procedury zapisu poprzez rozłączenie dysku lub jego zasilania albo zresetowanie się lub zawieszenie systemu.

Nic takiego właśnie nie było

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...