Skocz do zawartości

Error 2203


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam w pełni legalny system Win 10 Home  postawiony na nowym dysku SSD bodajże w zeszłą sobotę. Podczas uruchomienia programu wywala mi informację, że "Nie można kontynuować wykonywania kodu, ponieważ nie znaleziono obiektu MSVCP100.dll" oraz "MSVCR100.dll". Sprawdziłem, że posiadam Microsoft Visual C++ 2008 oraz 2015, postanowiłem doinstalować wersję 2012. W tym celu stąd https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679  pobrałem dwa pliki, dla systemu 32-bit oraz 64-bit. Przy próbie zainstalowania zarówno jednego jak i drugiego wywal mi przedmiotowy błąd tj. "The error code is 2203". W celu naprawienia tego błędu wykonałem wszystko to, co proponuje Microsoft tutaj https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2000547/error-2203-an-internal-error-occurred-when-you-install-a-microsoft-off  ale, niestety, rozwiązanie to nie działa, nadal podczas uruchamiania tego programu, co na początku, wywala mi problem z plikami *.dll których nie mogę zainstalować... i tak w kółko. Ponieważ sam nie jestem w stanie rozwiązać przedmiotowego proszę Was o pomoc...

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
4 godziny temu, rrob napisał:

sprawdż to

Dzięki, jeszcze nie próbowałem. Ale tym razem, wyłączyłem komputer na jakiś czas z powodu innych zajęć (wczoraj też wyłączyłem ale nie dało rezultatu) coś w systemie "zaskoczyło" i Win 10 pozwoliło mi na zainstalowanie, poprzez twój programik, kolejnych a brakujących bibliotek, poza "Microsoft Visual J-Sharp 2.0 SE" gdzie przy instalowaniu (próbowałem kilkukrotnie" pokazuje się błąd 4121 i program nie daje rady zainstalować tych bibliotek. W załączeniu log oraz screen z informacją, że pozostałe, a wcześniej brakujące biblioteki, już są. Powiedz, co mógłbym zrobić, aby tą ostatnią zainstalować poprawnie?

 

AAAAAAAB.jpg

AiOLog.txt

Odnośnik do komentarza

Wyczytałem na niemieckim forum, że problem jest w połączeniu z .Net Framework.

 

Sprawdż ich rozwiązanie:


Windows - Panel sterowania - Programy i funkcje - Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows
-> dezaktywuj pole wyboru w Microsoft .NET Framework 3.5 [odhacz ten kwadracik]
... wtedy powinieneś być w stanie zainstalować  bez żadnych problemów

 

może to zadziała

Odnośnik do komentarza

Dziękuję. Niestety ten sposób nie zadziałał. Po odznaczeniu zarówno 3.5 jak i 4.0 rezultatu pozytywnego nie ma, twój program nie był w stanie zainstalować, nadal błąd 4121 wyświetla,
(edit) Nie odhacz tylko zaznacz... eeeeee, alem głupi! Ponownie wszedłem, zaznaczyłem obie wersje (3.5 i 4.0), zatwierdziłem, Win 10 poprosił o możliwość zaktualizowania systemu po czym twój programik dał jednak radę, co cieszy. Swoją drogą to Win 10 wcale nie jest intuicyjny, trzeba mieć sporo wiedzy, aby dobrze i poprawnie działał.

Dziękuję ci za wszelką pomoc :D)))

 

AiOLog.txt

Edytowane przez Igorrodz
Jednak działa :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...