Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją systemu


darcom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z zainstalowaniem aktualizacji Windows 10, wersja 1903 - podczas instalowania na 25% wyskakuje mi okienko jak w załączniku. Zgodnie z informacjami jakie można znaleźć w linku Kliknij tutaj ... należy zainstalować wersję nie starszą niż .. i jest podana wersja, jest nawet jakaś zalecana. Przerobiłem chyba wszelkie możliwe, sugerowaną, nowsze, odinstalować (choć pewnie coś źle robiłem bo wtedy nie powinno pokazywać że mam złą wersję bo nie powinienem jej mieć w ogóle) i nic, za każdym razem aktualizacja zatrzymuje się w tym samym miejscu. Czy mogę prosić o pomoc co dalej z tym zrobić, 

błąd win 10.jpg
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu masz odpowiedz na Twój problem:

https://news.softpedia.com/news/microsoft-blocks-windows-10-version-1903-upgrade-on-some-intel-pcs-526836.shtml

Link do pobrania Intel RST  masz na dole artykułu z Softpedii albo bezpośrednio od Intela -

https://downloadcenter.intel.com/download/28966/Intel-Rapid-Storage-Technology-Intel-RST-User-Interface-and-Driver?product=55005

Odnośnik do komentarza

Wyłączyć automatyczne instalowanie sterowników w systemie,odinstalować używając revo uninstallera następnie wyczyścić ccleanerem,zainstalować stery  Intel Chipset Device Software,same stery bez jakichkolwiek technologi lub pozwolić windowsowi je zainstalować bez WU...ja opcję w biosie dotyczącą RST mam,pomimo iż jest włączona sterowników żadnych nigdy nie instalowałem do tego,problem jest znany i jeżeli nic ci nie pomaga na to to albo coś źle robisz albo niestety klątwa win 10.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowywanie, czyszczenie i inne czary nic nie dały, problem cały czas występuje. W biosie SATA Controller Mode mam ustawione na Intel RST Premium i może w tym problem. Próbowałem to zmienić i mam tylko do wyboru AHCI ale po zmianie nie startuje mi system - blue screen - domyślam się że to brak sterowników do AHCI. Konkretnie do mojego modelu laptopa (Lenovo ideapad 320) nie znalazłem takich sterowników a inne chyba nie pasują bo nie rozwiązują problemu ze startem systemu. A może nie wystarczy ich tylko tak normalnie w systemie zainstalować tylko trzeba to jakoś inaczej robić?

Odnośnik do komentarza

z tego co wyczytałem w necie niektórym udaje się gdy :

 

1.Zainstaluj Intel Rapid Storage Technology w wersji 15.9.6.1044 (zalecane dla 1903).

2. przejdź do C \ Windows \ System32 \ Driver

3.Wyszukaj „ iastora ”

Usuń wszystkie pojawiające się wyniki. Wersja, którą właśnie zainstalowałeś „wersja 15.9.6.1044” nie zostanie usunięta, ponieważ jest używana, ale upewnij się, że tylko ta pozostanie i możesz usunąć wszystkie pozostałe pliki sys, które pojawią się w wyszukiwaniu. Po usunięciu wszystkich plików iastora.sys oprócz jednego, uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie uruchomić aktualizację.

 

sprawdż też https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/36875-windows-10-may-2019-update-nie-lubi-sie-ze-sterownikami-intela.html

 

EDIT: Niektórzy piszą, że wystarczy zmienić tylko nazwę sterownika na przykład na  iastora.sys_X, aby uczynić go „niewidocznym” dla sprawdzania aktualizacji.

Aktualizacja rusza ale bardzo powoli

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...