Skocz do zawartości

Lenovo: PXE-E61, PXE-MOF. Media test faliure; no bootable device.


moniqa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Piszę w związku z Lenovo (never ending story). Jakiś czas temu, dość długi przydarzył mi się czarny ekran z komunikatem:

PXE-E61: Media test faliure, check cable

oraz

PXE-MOF: Exiting PXE ROM

No bootable device -- insert boot disk and press any key.

 

Lenovo było na serwisie kilka razy, wymieniali ostatnio układ chłodniczy, dysk HDD i płytę główną... Jakoś w sierpniu, wrześniu zeszłego roku... Potem ekran czasem śnieżył, ale u nich działa i tak dalej.

Problem mam taki, że mam na tym nieszczęsnym laptopie pliki, które muszę mieć. Laptop będę próbowała oddać na serwis, a w serwisie formatują laptopa.

Czy jest jakiś sposób, żeby to "naprawić"...? Nawet nie wiem, na moment, żeby odzyskać pliki przed serwisem...?

W BIOSie mam ustawione Legacy Support, jeśli chodzi o Boot Mode oraz Legacy First w Boot Priority. Próbowałam tam 4 konfiguracji z UEFI, ale to nic nie dało...

Jakieś pomysły? :(

 

EDIT: Po zmianie na UEFI i Fast Boot Disabled włączyło się "Automatyczna naprawa komputera", coś w tym stylu i były opcje przywracania (które nie działały), diagnostyki (nie działało).

Podczas UEFI i Fast Boot Enabled: EFI Network 0 for IPv4 (...) boot failed.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bardzo dziękuję za odpowiedź... Tak też myślałam... Obstawiam, że dysk nie jest zniszczony, bo jest nowy (zaaplikowany około rok temu)... Laptopa też nie upuściłam.

Czy ktoś się orientuje jaki level trudności jest zrobienia takiego myku? Przyznam szczerze, że ja nawet nigdy nie otwierałam sama tego laptopa. Lepiej iść z tym do serwisu czy po prostu kupić sobie śrubokręt i podłączyć dysk do kompa na własną rękę? Mam dostęp do komputera stacjonarnego. 

 

Czy jeśli mam dysk SSD i HDD w tym komputerze to czy on się uruchomi bez dysku HDD? Na dysku SSD mam windowsa i programy, funkcjonuje jako dysk C. Na dysku HDD mam pliki takie jak zdjęcia czy muzyka.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Co do wymontowania dysku. Wpisz nazwę i model laptopa w youtube z dopiskiem disassembly lub disk replace i oceń czy dasz radę :) W skrócie jeśli masz laptop z osobną klapką na dysk to spokojnie dasz radę za pomocą jednego śrubokręta. Natomiast jeśli trzeba rozkręcać całego laptopa to wiąże się to z podważaniem obudowy np piórkiem gitary, tak żeby nie porysować i nie uszczerbić obudowy ani nie urwać zaczepów. Fakt, że niektóre serwisy też szczerbią jak się nie starają.

 

Natomiast alternatywą będzie nagranie pendriva z systemem np medicat, czy Gandalf's Windows, załączenie laptopa z takiego pendriva i zgranie plików bez wyciągania dysku.

 

Tak, po wymontowaniu dysku HDD komputer się uruchomi, możesz też podłączyć dysk zamiast napędu DVD.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...