Skocz do zawartości

kabel komputer - tv


dontpanic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam komputer, który posiada: Wyjścia wideo karty graficznej - DisplayPort 3x, DVI-D 1x, HDMI 1x oraz Złącza na tylnym panelu - 1x D-Sub (VGA), 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS/2 (pomijam RJ-45 oraz USB). Oraz TV który ma wejścia HDMI. Mogę się łączyć za pomoca kabla od monitora (HDMI - HDMI), ale wtedy pulpit komputera mam na TV. Interesuje mnie możliwość korzystania z komputera i TV równocześnie. Chciałem kupić kabel DVI-D -> HDMI ale w sklepie typ pyta mnie czy analogowy czy cyfrowy. No i nie wiem. Jaki mam kupić by współdzielić i podpięty monitor do komputera i TV ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To że masz obraz na telewizorze nie na kompie nie jest winą kabla tylko odpowiednich ustawień w panelu sterowania karty graficznej,gdzie wybierasz np. klonownie i masz na dwóch monitorach (oczywiście też ustaw który ma być nr,1) i widzisz to samo na dwóch,są też inne opcje np. rozciąganie,wtedy masz pulpit rozciągnięty na dwa ekrany czyli na przykład odpalasz film i przeciągasz na drugi ekran a na swoim (monitorze) możesz pracować...tylko co z dźwiękiem bo ten jest z odtwarzanego filmu zarówno na kompie jak i telewizorze (choć są jeszcze opcje dźwięku,źródło które możesz ustawić)...jest jeszcze jedna opcja ustawień ale dawno się nie bawiłem a jak już to tylko przerzucałem film na drugi ekran i nie pamiętam dokładnie...musisz się tym pobawić po prostu.

Odnośnik do komentarza

źle się wyraziłem. mam kabel który mam normalnie podłączony do komputera i monitora (HDMI-HDMI). Na razie mogę albo podpiąć do komputera monitor albo TV, chcę podłączyć TV jako "drugi monitor". na karcie graficznej mam tylko jedno wejście na HDMI i jest ono zajęte przez monitor. ale jest tam jeszcze wejście właśnie na DVI-D.  i stąd pomysł by kupić przejściówkę DVI-D - HDMI żeby ten TV podpiąć. (nie mam dekodera TV. Telewizor to Philips 7300 series).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

DVI-D przesyła tyko dane cyfrowe a sprzedawca, mówiąc o kablu analogowym miał na myśli pewnie DVI-I, który oprócz danych cyfrowych przesyła też dane analogowe. Tobie wystarczy DVI-D dual link(cyfrowy, dwukanałowy) do HDMI, jednak musisz liczyć się, że w takiej konfiguracji maksymalną rozdzielczość jaką uzyskasz będzie 2048×1536. Jeśli monitor wyposażony jest w wejście DVI lub DisplayPort  to można by w ten sposób połączyć komputer z monitorem a TV do komputera kablem HDMI.

 

Rodzaje DVI

Odnośnik do komentarza

i to jest fachowa odpowiedź ;) dzięki darek :) monitor ma wejścia Dp, D-sub i HDMI.  na codzień jednak nie oglądam w jakości 4K, więc spokojnie mi wystarczy kabel DVI-D. Od święta można przepiąć HDMI ;)

 

p.s coś w ten deseń?

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-dvi-24-1-dual-link-4k-cx-hd202-2m-5026323503?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMjc4OTkzNQAxNTA2NTcA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c269f4a4-0a4c-4d9b-99b6-121d9265878e

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...