Skocz do zawartości

nie działa pasek menu start


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zwracam się z prośbą o pomoc ponieważ kilka lat temu otrzymałem od was mega pomoc ( od krajanki picasso ? [Kliknij i przeciągnij, by przenieść.] ) myślę że teraz tylko w was nadzieja .

Mianowicie mam na laptopie system windows 10pro  taki był razem z lapkiem i od wczoraj kiedy to po uruchomieniu laptopa pojawił się czarny ekran i zmuszony byłem wyłączyć na tzw " twardo" przyciskiem power . to po kolejnym uruchomieniu zauważyłem że system dziwnie dłużej się ładuje a później nie działa dolny pasek , tzn nie działa częściowo patrząc od lewej nie działa menu start i wyszukiwanie i widok zadań , później kolejno ikony umieszczone na pasku takie jak poczta czy folder to działają i na końcu po prawej nie działa kalendarz głośność bateria itd jedynie otwiera się wybór języka .

Próbowałem znaleźć odp w necie tzw wujek google i jedynie próbowałem rzeczy z komentarzy z jednego ze znalezionych filmów na temat problemu z menu start  a było to 

" Witam, Szybki poradnik jak naprawić nie działające menu start ,szukaj oraz pozostałe przyciski z paska zadań. Tekst pierwszy do wklejenia : c:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe Tekst drugi który wklejamy po otwarciu shella : Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} Jeżeli nie którym nie zadziała drugi tekst proponuje spróbować tekstu poniżej zamiast drugiego, zauważyłem ze po update tekst drugi nie zawsze działa Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} Jeśli pomogłem daj łapkę w góre i sybskrybój kanał.

Jeżeli nie działa wam Windows + X, to spróbujcie użyć kombinacji Windows + R, następnie w otwarte okienko wpisać: c:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe, kliknąć przeglądaj, otworzy nam się lokalizacja programu powershell.exe, klikamy na niego PPM i uruchamiamy jako administrator.

Następnie postępuj według tych instrukcji:

Kliknij przycisk Windows + X na klawiaturze i wybierz opcję Wiersz polecenia (administrator). Następnie wpisz lub wklej polecenie sfc /scannow i naciśnij Enter.

Po przeprowadzeniu skanu uruchom komputer ponownie, otwórz wiersz polecenia jeszcze raz i wklej w niego następującą treść:

dism /online /cleanup-image /restorehealth

i potwierdź Enterem. "

Niestety nic nie zadziałało .

Tak więc zwracam się do was jako ostatnią deskę ratunku . Proszę o pomoc .

Załączam logi z FRST64

 

 

FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Cytat

czy tematu nie można przenieść żeby nie zakładać nowego

Teoretycznie temat powinien być przesunięty, a nie dublowany.

Problem jednak w tym, że nie ma komu to zrobić - Moderator @Miszel03 od 2 maja jest poza forum, i nie wiem, kiedy znów tu zajrzy, (ja nie jestem moderatorką, więc nie mam takich możliwości).


 

Spoiler

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12415/windows-10-recovery-options

Przywracanie z użyciem punktu przyuwracania

Ta opcja przywraca stan komputera do wcześniejszego punktu w czasie (punktu przywracania systemu). Punkty przywracania systemu są tworzone, kiedy instalujesz nową aplikację, sterownik lub aktualizację, a także kiedy ręcznie tworzysz punkt przywracania. Przywracanie nie ma wpływu na pliki osobiste, ale powoduje usunięcie aplikacji, sterowników i aktualizacji zainstalowanych po utworzeniu danego punktu przywracania.

    W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz panel sterowania, a następnie z listy wyników wybierz pozycję Panel sterowania.
    W polu wyszukiwania Panelu sterowania wpisz tekst odzyskiwanie.
    Wybierz kolejno pozycje Odzyskiwanie > Otwórz przywracanie systemu.
    W polu Przywracanie plików systemowych i ustawień wybierz opcję Dalej.
    Na liście wyników wybierz punkt przywracania, którego chcesz użyć, a następnie wybierz Skanuj w poszukiwaniu zależnych programów.
     
    Uwagi
        Jeśli nie widzisz punktu przywracania, którego chcesz użyć, zaznacz pole Pokaż więcej punktów przywracania, aby wyświetlić więcej punktów przywracania.
        Jeśli nie widać żadnych punktów przywracania, może to oznaczać, że ochrona systemu nie została włączona. Poniżej opisano, jak można to sprawdzić:
            W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz panel sterowania, a następnie z listy wyników wybierz pozycję Panel sterowania.
            W polu wyszukiwania Panelu sterowania wpisz tekst odzyskiwanie.
            Wybierz Odzyskiwanie > Konfiguruj przywracanie systemu > Konfiguruj i zobacz, czy została zaznaczona opcja Włącz ochronę systemu.
                Jeśli opcja Włącz ochronę systemu nie została zaznaczona, ochrona systemu nie działa i nie ma żadnych punktów przywracania. W tym scenariuszu nie można przywrócić stanu komputera za pomocą punktu przywracania i trzeba użyć innych opcji przywracania wymienionych na tej stronie.
                Jeśli opcja Włącz ochronę systemu jest zaznaczona, przejdź do Kroku 6.
    Zobaczysz listę elementów, które zostaną usunięte, jeśli usuniesz ten punkt przywracania. Jeśli zgadzasz się na usunięcie ich, wybierz Zamknij> Dalej > Zakończ.

 

jeśli wykonanie tego przywracania się nie uda, to od razu założysz temat w dziale WIN 10

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...