Skocz do zawartości

Windows 7 - Czarny ekran, wolna praca laptopa


leliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnego dnia gdy pracowałam na laptopie,  laptop gwałtownie się wyłączył z powodu braku zasilania (prądu) w całym domu i jeszcze na dodatek w czasie aktualizacji systemu. Gdy go uruchomiłam kiedy już był prąd, był tylko czarny ekran, więc restartowałam i przy następnym uruchamianiu zrobiłam Recovery i wyglądało, że wszystko wróciło do normy. Z tym, że po ponownym włączeniu następnego dnia, aż do dziś pojawia się logo laptopa, którego posiadam (Samsung R450) i zaraz potem logo Windows 7 przez jakieś 5 sekund, a następnie przez jakieś pół minuty czarny ekran, później niebieski ekran z napisem „Zapraszamy do Windows” znowu parę sekund, dalej przez ułamek sekundy czarny ekran, znowu „Zapraszamy do Windows”,  czarny ekran i dopiero po 5 sekundach pulpit, na którym wszystkie ikony są białe, a potem pomału zmieniają się w symbole. Zauważyłam też, że jeśli jest otwarte kilka programów (a zawsze było i śmigał szybko), to w samych programach zdarzają się przekłamania, czyli np.: znikają niektóre opcje , potem się pojawiają, programy się na moment podwieszają. Mozilla (używam  codziennie) również zaczęła jakby wolniej działać, a w Internet Explorer (sporadycznie używam) po uruchomieniu pojawia się monit : „Wystąpił problem z certyfikatem zabezpieczeń tej witryny sieci Web”.  System strasznie muli. Wolniej też łączy się z siecią. Zazwyczaj przy małych problemach staram radzić sobie sama, ale teraz „ Już dobry Bóg zrobił co mógł, a teraz potrzeba fachowca” J. Nie wiem czy  jest to wina jakiegoś wirusa czy może zostało spowodowane nagłym brakiem dopływu prądu i uszkodzeniem jakiś sektorów lub wpisów?  Zrobiłam skan. Używam laptopa do pracy i niestety nic nie mogę zrobić z powodu strasznie wolnej pracy laptopa. Posiadam laptopa Samsung R540, Windows 7 Home Premium , Intel(R) CPU P6000@ 1.87GHz1.87 GHz, 64 bitowy , Bardzo prosiłabym o pomoc.

leliwka

Addition.txt FRST.txt malwarebytes skan.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co do logów:

Cytat

FF Extension: (Pretty Woman) - C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\2tg2krhh.AGACIK-1507937948806\Extensions\{8194b541-bdcc-43cc-8364-a17e463daf51}.xpi [2019-06-13]

Znasz to rozszerzenie Firefoxa?

 

Nic więcej podejrzanego w logach nie ma.

 

Tytułowy problem zostawiam dla fachowców z tego działu forum.

 

jessi

 

 

Odnośnik do komentarza

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

FF Extension: (Pretty Woman) - C:\Users\Agata\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\2tg2krhh.AGACIK-1507937948806\Extensions\{8194b541-bdcc-43cc-8364-a17e463daf51}.xpi [2019-06-13]
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...