Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem głośników 5.1 w Windows 10


Awi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Dzisiaj sformatowałem swój komputer, wgrałem czysty Windows 10. Wszystko działa poza ustawieniem głośników.

Mam głośniki 5.1 Logitech Z906, wszystkie działają prawidłowo (sprawdzałem każdy z osobna).

Moja płyta główna to Asus Hero Maximus VIII Alpha. Ze sterownikami audio do tej płyty jest problem, ponieważ po zainstalowaniu ich instalator każe uruchomić ponownie komputer, ponownie instaluje i tak w nieskończoność.

Udało mnie się z tego wybrnąć pozwalając Windowsowi samemu zainstalować sterowniki. 

Tutaj niestety jest problem, oba tylnie głośniki działają cicho i ze strasznym pogłosem/echem/jakby były wodą/ nie wiem jak określić ten dziwny efekt. Ogólnie dźwięk wydobywa się ze wszystkich 5 głośników i subwoofera.

Chciałem sprawdzić każdy z nich w sterowniku i tutaj pojawia się coś bardzo niezrozumiałego dla mnie. Według sterownika (SupremeFX od Asusa) działają tylko dwa przednie głośniki, jak klikam na głośnik centralny, lewy lub prawy tylni i nawet na subwoofer jest martwa cisza, mimo, że jakakolwiek muzyka działa ze wszystkich głośników. 

Podejrzewam, że system ma problemy z wykrywaniem właśnie tych głośników i stąd te dziwne szumy w dwóch tylnich głośnikach.

Będę wdzięczny za każdą pomoc, ponieważ ten problem doprowadza mnie do szewskiej pasji.

image.png.44a83862bbf87028018b49e3331cac72.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Połączenie karta- głośniki jest analogowe czy przez S/PDIF? Na jakim dźwięku testujesz? Jeżeli mp3 lub każdy inny dwu kanałowy to nie dziw się, że dwa kanały z czterech pracują z ograniczeniami. Te głośniki będziesz słyszał przy 6-cio kanałowym dźwięku jak DTS. Swoją drogą ten zestaw do PC za te pieniądze to nie najlepszy wybór. Sam się wpuściłem z zakupem Z-906 i mam wrażenie, że już staruszek Z-4 lepiej odtwarza dźwięki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...