Skocz do zawartości

Problem z włączaniem funkcji systemu Windows 10


Reches

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Jest co prawda podobny temat, ale nie do końca taki sam.

 

Zaktualizowałem ostatnio mojego Windowsa za pomocą "Asystenta aktualizacji sytemu Windows 10". Miałem wcześniej zainstalowanego Hyper V i maszynę wirtualną z drugim Windows'em 10. Zainstalowałem Sandboxa i zrobiłem restart, który chwilę trwał. Po uruchomieniu sytemu usunąłem Hyper V myśląc, że Sandbox się uruchomi, ale tak się nie stało wyskoczyło okno Sandboxa i błąd. Usunąłem wszystko zarówno "Piaskownicę systemu Windows" jak i Hyper V usuwając uprzednio z "Menadżera Hyper V" moja maszynę wirtualną. Zrobiłem jeszcze oczyszczanie dysku "C" spod systemu wraz usunięciem aktualizacji systemowych. i zrobiłem restart. Po uruchomieniu zainstalowałem znów Sandboxa i niby wszystko poszło ok, ale po restarcie system nie pokazuje Sandboxa, to samo tyczy się Hyper V, który tez zainstalowałem. We włączaniu i wyłączaniu funkcji systemu Windows ptaszki są zaznaczone, a aplikacji w systemie brak zupełnie jakby ta funkcja przestała działać. Robiłem dzisiaj skanowanie za pomocą komendy sfc /scannow, ale nie pokazał problemów. Bardzo proszę o pomoc przy naprawie tego problemu.

 

Zrzut ekranu 2019-05-27 12.25.11.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To wyglada na dwa problemy ale być moze przyczyna jest jedna.

Gdyby rzecz dotyczyła tylko Hyper-V to można by próbować tych rozwiazań

https://windowsreport.com/cant-install-hyper-v-windows-10/

Ja zacząłbym od rozwiazania nr.7

Co do problemu z windows sandbox to niestety te problemy  (tak wynika z róznych opisów nie tylko dotyczących v.1903 ale i wcześniejszych) trafiają się po instalacji aktualizacji i jedyna radą jest albo przeczekanie albo jej deinstalacja.

Jęsli instalowałes trzy cztery dni temu to ten patch jest już wbudowany w wersję aktualizacji więc jej u siebie nie znajdziesz.Wydano ją 14 maja.

Ja bym odinstalował 1903, tym bardziej że to nie była "naturalna" aktualizacja przez update a przez asystenta więc nie wiadomo czy 1903 jest w pełni kompatybilne z twoimi konfiguracjami.

Na moim komputerze,poprzednia aktualizacja do 1809 wykonała się w dniu zwolnienia i nie miałem z nią nigdy problemów.Najnowszej do dzisiaj nie dostałem.Poczekam.Tam az takich nowych "cudów" nie ma by za nią gonić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...