Skocz do zawartości

Firefox - Bug wyłączający wszystkie rozszerzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Wystąpiła masowa awaria certyfikatu rozszerzeń i prawie wszystkie rozszerzenia zostały wyłączone jako "niezgodne".

 

1. Dla nowych wersji Firefox 60 i wyżej był oferowany hotfix aplikowany via mechanizm badań, który nie sprawdził się we wszystkich scenariuszach.:

 

ffstudy.png


Finalnie cała usterka zaadresowana w ekspresowo wydanej aktualizacji Firefox 66.0.4 oraz Firefox 60.6.2 ESR. Dodatkowe detale w bazie wiedzy.

 

2. Dla starych wersji Firefox 56 i niżej, które z jakiś względów nie mogą być aktualizowane, jest tylko nieoficjalne obejście rozpracowane na Reddit.

 

3. Klony Firefox: Tor Browser ze zintegrowanym NoScript musi być zaktualizowany do wersji Tor Browser 8.0.9.

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

U mnie wszystkie rozszerzenia, a nawet motyw zostały wyłączone w sobotę. Internet z reklamami wygląda koszmarnie. Dopiero w poniedziałek rano po pobraniu aktualizacji 66.0.4 wróciło do normy.

Tymczasem wyszła kolejna aktualizacja do wersji 66.0.5 (further improvements to re-enable web extensions which had been disabled for users with a master password set (Bug 1549249).

Odnośnik do komentarza

U mnie poszło z górki, prawie nie zauważyłam afery! Usterka wystąpiła u mnie bardzo późno, właściwie tuż przed pojawieniem się hotfiksa. Gdy rozszerzenia padły, już hotfiks się załadował i zreperował wszystko prawie natychmiastowo. Cała awaria nie trwała u mnie dłużej niż godzinę. Dodatkowo, jedno z rozszerzeń (Color Picker) w ogóle nie zostało wyłączone (prawdopodobnie używa innego certyfikatu).

 

Bałam się wejść na strony z reklamami. ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.05.2019 o 18:11, picasso napisał:

2. Dla starych wersji Firefox 56 i niżej, które z jakiś względów nie mogą być aktualizowane, jest tylko nieoficjalne obejście rozpracowane na Reddit.

 

Obejście już zbędne. Zostało wydane oficjalne rozszerzenie naprawiające certyfikat w starszych wersjach Firefox: Disabled Add-on Fix for Firefox 52 - 56.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

U mnie nadal coś nie działa - niby wszystkie ikony na pasku Firefoxa działają ale po wejściu w Ustawienia - Dodatki i Ustawienia - Wtyczki niczego nie widzę...

 

EDIT 08.06.19

 

Po aktualizacji FF do werski 67.01 nadal nie wyświetla mi sie zawartość jak wyżej.

Mam nadzieje, że nie zostanie tak już na zawsze ?

Schowek01.jpg Schowek02.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...