Skocz do zawartości

Zakup Dobrej Wanny do zabudowy do mieszkania w bloku


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie kupić dobrą wannę do łazienki w prawdzie nie dużej ale też nie aż tak małej. Dobrze by było, żeby wanna nie była prostokątną ponieważ te kojarzą mi się z trumną. Dużo czytałem o wannach i na oglądałem się ich trochę i nie wiem co sobie wybrać, żeby być w pełni zadowolonym. Szukam wanny do zabudowy, na której jej bocznej ścianie będą położone płytki. Nie którzy mówią, że wanny excellent są złe i ich nie polecają. Są też wanny akrylowe, ale te z kolei są delikatne i łatwo podobno w nich na odprysk. Stalowa wanna zaś będzie słychać w takiej jak się woda nalewa. Narożne wanny też mi się nie podobają. Zaś wanna z opływowym kształtem może być ciekawa. Dobrzy by było gdyby trzymała ciepło, czyli szybko woda w niej nie stygła no i żeby była taka wanna wytrzymała na lata. Nie pękała i nie odpryskiwała no i żeby też nie rdzewiała. Czy ktoś z Was może mi taką dobrą wannę do nowego mieszkania polecić ? jakiś konkretny model wanny ? bardzo Was proszę o pomoc w tej sprawie.   Wiem, że to nie jest forum od tych spraw, ale może znajdzie się ktoś, kto mi doradzi jakiś właściwy konkret.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Miałem wannę stalową starej daty a teraz mam akrylową. Co do nalewania wody to jest odwrotnie, do akrylowej woda nalewa się głośniej, też się niemiło zdziwiłem po zamontowaniu. Sposobem jest nalewanie wody przez słuchawkę, która leży na podłożu. Temperaturę trzyma lepiej stalowa, choć oczywiście więcej ciepła potrzeba na początek by ją nagrzać. Cięższa o wiele jest stalowa więc wniesienie i montaż/demontaż wymagają nie lada wysiłku. Co do odprysków to jak nic ciężkiego na nią nie spadnie to się nie pojawiają ani a akrylowej ani na stalowej. Co do rdzewienia stalowej to zależy czy jest jest ocynkowana i jaki gruby ma lakier. Moja poprzednia bez ocynkowania, bez odprysków nie rdzewiała. Co do komfortu kąpieli i dotyku to zdecydowanie stalowa.

Odnośnik do komentarza

W stalowej wannie podobno słychać jak się woda leje. Ktoś podobno wtedy nalewał wody ze słuchawki prysznica trzymając ją na dnie wanny.  Ponoć też taka wanna stalowa długo się nagrzewa.  A czy ktoś używa wanny z firmy excellent ?  lub może z firmy Roca wanny są lepsze ? - albo Kaldewei ? myślałem kupić wannę wolno stojącą i ją zabudować, ale odradzają mi ten pomysł. Więc zastanawiam się nad wannami pod zabudowę. Przykładowo wanny takie dwie jak w poniższych linkach. Co o nich sądzicie ?

1) https://polimat.com.pl/wanna-akrylowa-prostokatna-medium

2) https://mrowka.com.pl/produkt/wanna-mito-red-170x70-cw-cersanit.html

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...