Skocz do zawartości

Zdalne wywoływanie procedur (RPC) - usługa RPCSS - jak to wyłączyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem dotyczy Windows 7 Home Premium. Na wstępie zaznaczę, iż rozumiem, że usługa RPCSS jest bardzo ważna, wręcz niezbędna, ale nie w tym rzecz. Nie pytajcie "po co?". Ale jeśli koniecznie chcecie wiedzieć, to po to, żeby móc to zrobić. Chodzi mi o to, jak ją wyłączać i włączać.
W usługach (services.msc) ->PPM na tej usłudze->Właściwości przyciski Uruchom, Zatrzymaj itd. są na szaro. Zmiana wartości Start w HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\RpcSs jest niemożliwa, pokazuje się komunikat: "Błąd przy edycji wartości. Nie można edytować Start: błąd przy zapisie nowej zawartości wartości." W trybie awaryjnym to samo.
Nasuwa mi się jeden sposób, teoretycznie powinien zadziałać, ale nie wiem, czy są takie narzędzia. Zbootować kompa z jakiegoś USB z odpowiednim systemem na nim i przy pomocy narzędzi do edycji plików rejestru zmienić wartość parametru Start. Ale każde włączenie/wyłączenie będzie wymagać takiej procedury. A chodzi o to, czy można odblokować te przyciski, co są na szaro we właściwościach usługi, żeby móc ją dez/aktywować kiedy się chce z poziomu Windows.
Czy wyłączenie RPCSS jest w ogóle możliwe bez kasowania pliku/plików? A jeśli tak, to jak?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...