Skocz do zawartości

Prędkość internetu często spada do zera


neah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić o pomoc, gdyż sam już nie wiem co jest nie tak z moim laptopem lub internetem.
Korzystam z internetu orange przez wifi (router funbox 2.0 jest w drugim pokoju). Z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn raz internet chodzi dobrze (ok 20mb/s predkosc pobierania, bo taki mam max na linii), a raz predkosc spada prawie do zera. Czasem pomaga restart laptopa lub routera, ale nie zawsze, czasem mimo restartow ta predkosc utrzymuje sie caly czas na minimalnej ilosci. Ciekawostką jest fakt, że najczęściej predkosc mi spada w nocy. Mieszkam w domku jednorodzinnym, jeśli to ma jakieś znaczenie.
Co moze byc tego przyczyna? Myslalem na poczatku, ze problemem jest kilka urzadzen podlaczonych do sieci przez co spada przepustowosc (mam internet 20mbs) jednak na innych urzadzeniach internet nie spada do zera, poza tym czasem mimo tych kilku dodatkowych urzadzen moj internet dziala dobrze i w testach wykazuje najwyzsze mozliwe wartosci - wiec co moze byc problemem? Laptop był pół roku temu w serwisie jednak oczywiscie zadnych bledow nie wykryli :) Technicy orange też byli nie raz w ostatnich latach i sprawdzali stan sieci i routera, niby wszystko ok. Karty sieciowie w menedzerze mam zaktualizowane, windows update tez zaktualizowany, programy niepotrzebne wylaczone.

PS: Jeśli to istotne - czasem gry gram w gry, głównie np Fortnite lub Overwatch, to gdy internet się chrzani to mam gigantyczny skok "packet loss", nawet na poziomie 30%

 

Screenshot_36.png

 

 

Screenshot_15 (31).png

 

 

Screenshot_19 (28).png

 

Screenshot_20 (30).png

 

Screenshot_33.png

 

Screenshot_34.png

 

Screenshot_34.png

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...