Skocz do zawartości

Partycja Recovery


Jarasek

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam

Jestem tu pierwszy raz i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Na dysku 250 GB mam obecnie 2 partycje: C - systemową i bez nazwy - Recovery. Stan tej pierwszej jest chwilowy i wydzielę potem z niej partycję na dane. Wcześniej miałem jeszcze na dysku partycję D (z danymi) ale scaliłem ją z systemową i wydaję mi się, że teraz na C jest lekki bałagan. Jednak bardziej interesuje mnie sytuacja z partycją odzyskiwania, bo ostatnio chciałem kontrolnie sprawdzić odzyskiwanie z F9 i nie wyświetla się "Windows Setup". Wprawdzie nie musiałem od długiego czasu stawiać systemu na nowo, ale wydaję mi się że ta opcja u mnie była. W razie jakiegoś nieszczęścia teraz jestem skazany tylko na ten magiczny F9 bo pechowo uszkodziły mi się płyty do odzyskiwania. Nic nie grzebałem w partycjach żeby nie pogorszyć sprawy a system uruchamia się bez problemów. Będę wdzięczny za okazaną pomoc. Mój laptop to Asus K50 IN 250 GB Win 7 Home Premium.

 

Screeny:

 

3.PNG.84aa9a45c8e2eaa79abaec60bd601fe6.PNG2.PNG.1852923445b85b26ee0b139736c208c2.PNG1.PNG.ccfac7ce4f5f76d923a47fd5ad8ef479.PNG

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ze screena widać, że w tej chwili partycja odzyskiwania jest pusta, ma 100% wolnego miejsca. Nie ma tam plików więc nic się z F9 nie uruchomi. Jeśli była formatowana, możesz spróbować przywrócić dane w DMDE.

 

A metodami na odtworzenie systemu na przyszłość są także obraz dysku, w windows można stworzyć także partycję odzyskiwania przez "Create a Recovery Drive" lub można przygotować sobie wersję instalacyjną windows na płycie czy pendrivie do instalacji Win 7 Home Premium od zera.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Groszexxx napisał:

Nie jest pusta, a przynajmniej nie da się tego stwierdzić na podstawie screena. DMDE nie pokazuje bez otwierania partycji FAT32 identyfikatora F  Struktury podstawowe FS (file system, system plików) (na przykład, plik pierwszy rekord MFT dla NTFS)

 

Musisz wejść w partycję Volume01 lub Volume03. Następnie pokaż jej zawartość. 

 

Dzięki za zainteresowanie moim problemem. Partycja Recovery była ukryta, nie chciałem jej wcześniej odsłaniać żeby nie pogorszyć sytuacji. Wstawiam screeny z Zarządzania dyskami, pliki odkrytej partycji odzyskiwania, folderu boot i DMDE:

 

1.PNG.f160119977327c674355ff55d3b62f70.PNG2.PNG.4c3805772d7e395b36d395daad3e2b9e.PNG3.PNG.3fa3a48762626189b289b55765431746.PNG4.PNG.95445804b538e20c648f62e0e9bc2af3.PNG

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, amp napisał:

Po zabawie z partycjami tak bywa i raczej nie do naprawy to jest...jeśli masz klucz to nie ma problemu,dodatkowo klucz chyba zaszyty jest w biosie dlatego taką partycję można usunąć.

Bardzo bym prosił, żeby takich nieprawd tutaj nie wypisywać. Nie rozumiem skąd teza, że czegoś takiego jak "recovery, czyli po prostu bootowanie obrazu z systemem,  może się nie dać naprawić? Bez żartów. Skoro coś można stworzyc - to czemu nie naprawić? Widzimy tutaj, że jest wykorzystany ImageX. Jest sporo informacji na ten temat. 

Dawno nie bawiłem się w odbudowywanie recovery i nieco zardzewiałem w tym temacie, ale to wygląda na klasyczny przykład: klawisz F9 powoduje bootowanie z ukrytej partycji - tam znajduje się bootloader (bootmgr) i bcd (w folderze boot albo jeszcze jakies podsciezce), który inicjucje start WinRE (WinRE.wim), skrypty wyzwalaja w nim operacje odzyskiwania za pomoca imageX, a ten odzyskuje system z plikow zapisanych w asus.swm.

 

Moim zdaniem tutaj jest uszkodzony wpis w bcd odpowiadający za uruchamianie WinRE z ukrytej partycji na klawisz F9. Żeby to potwierdzić bądź nie - potrzebny jest BCD (najlepiej wrzuc spakowany caly folder c:\boot)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Napisałem wyraźnie co masz zrobić. Miałeś spakować ten folder i wrzucić, a Ty, nie dość, że nie tylko zmieniłeś rozszerzenie, ale przede wszystkim formatowanie, bo otworzyłeś plik BCD w notatniku! Kto CI kazał tak zrobić? Zmieniłeś formatowanie i BCD jest nieczytelny, a mi się tego poprawiać nie chce. Wrzuć poprawne BCD, bez otwierania go w notatniku, a jedynie dopisując rozszerzenie (byc moze musisz wlaczyc ukrywanie rozszerzen znanych typow plikow). 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To w nawiązaniu do PW jakie wysłałem do autora, ale póki co nie... nie odpisał. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...