Skocz do zawartości

Ktoś ukradł mi hasło do poczty???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś o 20 dostałem maila - wygląda na to, że od siebie samego - z informacją  o zhackowaniu konta pocztowego i zainstalowaniu malware, które przejmie hasło, jeżeli będę je próbował zmienić. Poza tym nie widze żadnych objawów, co więcej "autor" pisze o nagraniu z kamery, której nie mam, niemniej na wszelki wypadek chciałbym prosić o sprawdzenie logów.

FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie ma niczego podejrzanego.

Tak więc zhakowanie konta odbyło się na serwerze, Twój komputer nie ma z tym nic wspólnego.

Oczywiście musisz zmienić domenę poczty e-mail, skoro dotychczasowa nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa.

 

Tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

C:\WINDOWS\system32\DrvLog-2*.txt
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.04.2019 o 07:24, jessica napisał:

Tak więc zhakowanie konta odbyło się na serwerze, Twój komputer nie ma z tym nic wspólnego.

??!?

 

Prawdopodobnie to po prostu wariant masowego ataku, np.: Nikt nie nagrał Cię przez kamerkę

 

A co do zapewnienia bezpieczeństwa przez skrzynkę e-mail, to już prędzej chodziłoby o oznaczanie podejrzanych maili, tak jak np. w GMail: Dlaczego GMail jest najbezpieczniejszy i bezkonkurencyjny?

Co do haseł, którymi naprawdę warto się porządnie zająć: KeePass — jak zacząć swoją przygodę z managerem haseł?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...