Skocz do zawartości

Niska prędkość wysyłania (pełny zasięg wifi).


moniqa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Mam problem z internetem w laptopie Lenovo... Pomijając już fakt, że czasem "nie widzi" żadnego wifi, a wifi jest (komórka widzi, a jak laptop nie widzi to idę do innego pokoju i wtedy chwyta...) to jeśli jest ten internet to zawsze jest bardzo niska prędkość wysyłania. Nie jestem w stanie nawet zauploadować zdjęć na stronę, już nie mówiąc o wgrywaniu większego pliku na np. wetransfer... Nie mam już zdrowia do tego laptopa, bo mam ciągle z nim jakieś problemy (był naprawiany kilka razy, a sprzedawca i serwis twierdzą, że przecież działa ;)).

Czy mógłby mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Monika

2019-04-07 17_58_41-Prędkość połączenia - speedmeter Predkosc.pl - www.predkosc.pl.png
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy to ten sam laptop Lenovo Y700-17, z którym w ubiegłym były problemy z Synaptics? Wstaw raport sprzętowy z programu HWiNFO:

 

Co do wolnych transferów - może to być wina sterowników (to chyba najbardziej optymistyczny wariant), słabej albo nawet uszkodzonej karty sieciowej, bo w końcu laptop był kilka razy naprawiany (nie wiemy co konkretnie było robione). Czy są w otoczeniu widoczne inne sieci, np. sąsiadów?

Odnośnik do komentarza

Co rozumiesz przez pełny zasięg? Strzelam, że maksymalną ilość kresek w windowsowym oknie, gdzie masz sieć, tak? Niestety, to nie wystarczy. Sygnał w sieciach bezprzewodowych ma w duzym uproszczeniu dwa glowne parametry - siłę i jakość. 

Najpierw sprawdź czy na kablu transfer będzie dobry. Później postaw laptopa bezpośrednio naprzeciw routera i zobacz czy sytuacja ulegnie zmianie. Inne sieci w okolicy również mogę przeszkadzać, o czym wspomniał mój przedmówca, zwłaszcza jeśli są na tym samym kanale lub w ścisłych okolicach, dlatego najlepiej ustawić kanał, który będzie miał częstotliwość jak najbardziej inną od pozostałych. Jest sporo skanerów sieci, które Ci w tym pomogą. 

 

Jeżeli to faktycznie wina wifi w lapku - to można kupić jakąś kartę wifi bezprzewodową za grosze na usb. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Tak, to ten sam felerny laptop Lenovo Y700-17... Miałam z nim dużą batalię i nie mam już do niego siły. W laptopie był wymieniany układ chłodniczy, płyta główna oraz dysk HDD. Powodem było śnieżenie ekranu i tak dalej. Obecnie ekran dalej śnieży, z siecią są ogromne problemy. Ale lenovo i xkom twierdzą, że działa, więc cóż... (Mały offtop: Może przy okazji znajdzie się ktoś kto mi powie czy istnieje jakaś diagnostyka, która wychwyci powód śnieżenia ekranu raz na jakiś czas - niestety nie ciągle? Słyszałam, że w tym modelu często połączenia w zawiasach między klawiaturą i ekranem się przecierają i to może być powód.)

Co do zasięgu - obok mnie stoi Dell (5 letni), który widzi wszystkie sieci, więc z routerem jest wszystko ok, upload i download ma normalny. Jak używałam DELLa to NIGDY nie miałam problemów z siecią. Podejrzewam, że jest coś popierniczone znów, tym razem z kartą sieciową. Szukam ewentualnego rozwiązania problemu - jeśli taki w ogóle istnieje bez grzebania w laptopie i dokupowania dodatkowych rzeczy, bo to nie o to tutaj chodzi.

Czy mam załączyć wynik HWINFO czy dodać jeszcze jakieś inne testy? Tzn. czy mam dodać jakieś dodatkowe informacje oprócz tego co trzeba do zakładania tematu?

Edytowane przez moniqa
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy.

Moim zdaniem to problem sprzętowy, a nawet jeśli nie - to i tak najpierw trzeba to wykluczyć. Swoje zalecenia zapisałem. Z rzeczy dodatkowych, które dałyby dobre rozeznanie w sytuacji - jest jakiś linux live albo WinPE. Do wyboru masz Ubuntu lub jakaś dystrybucja WinPE Sergeia Strelca (WinPE 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/Native x86) 2018.05.03 English version), ktory ma juz calkiem sporo sterownikow zintegrowane w sobie i zawiera Windowsa PE zarowno na obydwie architektury jak i z uwzglednieniem starszego sprzętu. Jeśli zdecydujesz się na WinPE - to skopiuj nazwę z nawiasu do google, następnie wybierz serwer, z ktorego chcesz pobrać - najszybciej będzie z MEGA. Rozpakowujesz i za pomocą programu RUFUS - wgrywasz na pendrive'a. Link do Rufusa - https://rufus.ie/

 

Zbootuj się z pena i wybierz windowsa 10.  Jak to wykonujesz, wybie intuicyjnie sobie nie poradzisz w programie - to mogę Cię pokierować dalej. 

 

Edit: 

Masz możliwość sprawdzenia jak internet będzie chodził na kablu? 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Okazało się, że podczas serwisu w jakże cudownej firmie jaką jest Lenovo źle dopięli kartę wifi... Z tego powodu miałam problem. "Naprawa" oczywiście na mój koszt w serwisie, bo gwarancja na dziada Lenovo się skończyła, a ja nie mam siły grzebać już w nic w tym dziadzie ? Ogólnie nie polecam nikomu Lenovo Y700-17, w tym momencie mam na ekranie charakterystyczne pęcherzyki od odklejania się matrycy :D Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...