Skocz do zawartości

Powolne uruchamianie systemu oraz aplikacji, ciągła praca dysku, czasem problem z zamknięciem systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Laptop: DELL Inspiron 15 N5050

OS: Windows 7 Home Premium (x64)

 

Od kilku tygodni zauważam następujące problemy:

 

  1. System uruchamia się bardzo powoli. Nim do traya załadują się ostatnie aplikacje, które mam w autostarcie, mija kilka minut.
  2. Aplikacje również uruchamiają się bardzo powoli. Bywa, że Aimp otwiera ponad minutę zwykłą mp3, a OpenOffice Writer niewielki dokument.
  3. Długo po starcie systemu słychać bezustanne mielenie dysku. Nawet, gdy mam czysty pulpit i nie jest uruchomiona żadna aplikacja. Jakby ciągle coś zapisywał/odczytywał. Normuje się to po jakichś 15 minutach.
  4. Ostatnio pojawił się też problem z długotrwałym zamykaniem systemu, a wczoraj trwało to tak długo, że w końcu musiałem go wyłączyć guzikiem zasilania. Głównie dzieje się tak, gdy tuż przed zamknięciem systemu wyłączę dość pamięciożerne aplikacje (Firefox, Spotify), ale ostatnio nie tylko. Dziś wystarczyło, że tylko uruchomiłem system i poczekałem na pełny jego rozruch, a zamknięcie trwało ok. 3 minut. Proces zamykania zawiesza się na dłużej na ekranie 'Trwa zamykanie…'.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

FF ExtraCheck: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\defaults\pref\kl_prefs_62fbb8f7_c917_4cf7_957a_aad2b8fa768c.js [2019-02-15] <==== UWAGA (Linkuje do pliku *.cfg)
FF ExtraCheck: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\kl_config_62fbb8f7_c917_4cf7_957a_aad2b8fa768c.cfg [2019-02-15] <==== UWAGA
C:\Users\Administrator\Desktop\2048Desktop.lnk
Task: {FC01284F-DB24-4EDD-8B55-50CD32366EE4} - System32\Tasks\{8829FCBC-CE02-47E7-B909-F96F3E1C6477} => C:\windows\system32\pcalua.exe -a C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\jre-8u111-windows-au.exe -d C:\windows\SysWOW64 -c /installmethod=jau FAMILYUPGRADE=1 <==== UWAGA
FirewallRules: [{D737F54B-9586-4230-BAEF-0BCD28C5D9AD}] => (Allow) C:\Windows\SysWOW64\muzapp.exe Brak pliku
FirewallRules: [{FE390974-BFD6-4AF1-811C-9D575CA5EB9A}] => (Allow) C:\Windows\SysWOW64\muzapp.exe Brak pliku
FirewallRules: [{AB3A9C73-1175-4C5A-84EA-F2B0FB759838}] => (Allow) C:\Program Files (x86)\FF43\firefox.exe Brak pliku
ShortcutTarget: Wysyłanie do programu OneNote.lnk -> C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\ONENOTEM.EXE (Brak pliku)
GroupPolicy\User: Ograniczenia ? <==== UWAGA
BHO: Brak nazwy -> {31D09BA0-12F5-4CCE-BE8A-2923E76605DA} -> Brak pliku
BHO: Brak nazwy -> {B4F3A835-0E21-4959-BA22-42B3008E02FF} -> Brak pliku
BHO: Brak nazwy -> {D0498E0A-45B7-42AE-A9AA-ABA463DBD3BF} -> Brak pliku
BHO-x32: Brak nazwy -> {B4F3A835-0E21-4959-BA22-42B3008E02FF} -> Brak pliku
S2 MSCamSvc; "C:\Program Files\Microsoft LifeCam\MSCamS64.exe" [X]
S3 AndnetBus; system32\DRIVERS\lgandnetbus64.sys [X]
S3 AndNetDiag; system32\DRIVERS\lgandnetdiag64.sys [X]
S3 ANDNetModem; system32\DRIVERS\lgandnetmodem64.sys [X]
S3 MBAMSwissArmy; \SystemRoot\System32\Drivers\mbamswissarmy.sys [X]
S3 NPF; system32\drivers\NPF.sys [X]
S3 UHSfiltv; system32\drivers\UHSfiltv.sys [X]
C:\Users\Administrator\Desktop\PopTrayU.lnk
HOSTS:
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:


Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

===============================

Cytat

Error: (03/15/2019 11:39:33 AM) (Source: WinMgmt) (EventID: 10) (User: )
Description: Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Do Notatnika wklej:

strComputer = "."

Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" _
& "{impersonationLevel=impersonate}!\\" _
& strComputer & "\root\subscription")

Set obj1 = objWMIService.ExecQuery("select * from __eventfilter where name='BVTFilter' and query='SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA ""Win32_Processor"" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99'")

For Each obj1elem in obj1

set obj2set = obj1elem.Associators_("__FilterToConsumerBinding")

set obj3set = obj1elem.References_("__FilterToConsumerBinding")

For each obj2 in obj2set

WScript.echo "Deleting the object"

WScript.echo obj2.GetObjectText_

obj2.Delete_

next

For each obj3 in obj3set

WScript.echo "Deleting the object"

WScript.echo obj3.GetObjectText_

obj3.Delete_

next

WScript.echo "Deleting the object"

WScript.echo obj1elem.GetObjectText_

obj1elem.Delete_

Next

Z Menu Notatnika >> Plik >> Zapisz jako >> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >> Zapisz jako> Test.vbs>>
plik uruchom (dwuklik i OK).

 

===============================

Widać, że Aimp sprawia duże problemy, więc chyba warto go odinstalować.

 

=================

Cytat

Długo po starcie systemu słychać bezustanne mielenie dysku

To może być wina samego komputera - może ma już więcej niż 1 rok?

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Instrukcje wykonane. W załączeniu przesyłam powstały po naprawie Fixlog.txt. Po wykonaniu skryptu Test.vbs kilkukrotnie pokazało mi się okienko o zbliżonej zawartości:

 

0z3KH0L.png

 

AIMP generalnie nie sprawia mi żadnych problemów. Dopiero od niedawna zaczął mieć trudności podobne do innych programów bazujących na otwieraniu plików.

 

Komputer w tym roku będzie miał już 8 lat i, tu się nieskromnie pochwalę, ani razu nie miał robionego formatu. ;-)

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...