Skocz do zawartości

Co zamiast CCleaner'a?


Rekomendowane odpowiedzi

Od lat używam duetu Kaspersky Internet Security + CCleaner. O ile z KIS'a jestem zadowolony, bo nie jeden raz uratował mi tyłek, to mam coraz większe wątpliwości co do skuteczności CC. Kiedyś po jego użyciu zauważalna była poprawa działania systemu. Obecnie jest praktycznie bez różnicy. 

 

Szukam więc czegoś zamiast, co posiada te same lub zbliżone funkcje sprzątające. Dobrze by było, gdyby zwalczał również oprogramowanie szpiegujące. Co byłoby lepsze? MBAM? AdwCleaner? 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Cytat

MBAM? AdwCleaner?

MBAM i Adw-Cleaner nie mają takich funkcji, jakie ma CCleaner - te oba narzędzia zajmują się tylko, i wyłącznie usuwaniem infekcji.

 

Cytat

Kiedyś po jego użyciu zauważalna była poprawa działania systemu. Obecnie jest praktycznie bez różnicy. 

Najwidoczniej teraz są jakieś inne przyczyny gorszego działania Systemu, nie mające nic wspólnego z niepotrzebnymi "rzeczami"

 

 

Zamiast Ccleanera możesz użyć KCleaner

32 bit: https://www.majorgeeks.com/mg/get/kcleaner,1.html

 

jessi

 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. :)

Odnośnie AdwCleanera i MBAM — który z nich wykazuje większą skuteczność w wykrywaniu i usuwaniu złośliwego oprogramowania?

Z MBAM mam dość niemiłe doświadczenia. Użyłem go kiedyś raz i po czyszczeniu wiele z moich aplikacji utraciło indywidualne ustawienia. W tym np. uszkodzeniu uległ profil Firefoxa. Nie wiem, czy to wina tej aplikacji czy mojej nieumiejętności w jej poprawnym skonfigurowaniu.

Poza tym, MBAM po 14 dniach ma chyba dość ograniczoną funkcjonalność, prawda?

Odnośnik do komentarza

MBAM wykrywa inne infekcje niż Adw-Cleaner, więc ich nie ma co porównywać, bo po prostu się uzupełniają.

 

MBAM PRO rzeczywiście ma po 14 dniach ograniczoną funkcjonalność, ale MBAM FREE ma zawsze taką samą funkcjonalność, bo jest tylko skanerem na żądanie, nie ma ochrony w czasie rzeczywistym - w przeciwieństwie do MBAM PRO.

 

jessi

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...