Skocz do zawartości

Okresowe zanikanie internetu połączone z zawieszaniem komputera.


mox

Rekomendowane odpowiedzi

Z internetem łączę się tylko przez kabel. W laptoku mam też kartę wifi, ale z siecią bezprzewodową łączę się sporadycznie,  tylko poza domem, np. hotspotach. W domu wifi "widzi" kilka sieci sąsiadów (np. janek_multimedia itp), które są chronione i nie mam do nich dostępu. Ostatnio operator kablówki wymienił u mnie modem. Zaraz po podłączeniu nowego modemu wszystko było ok, ale już tego samego dnia zaczęły się problemy. Internet zanikał, a laptok się zawieszał, czasami z wyraźnym warczeniem! Jedynym lekarstwem było wyłączenie laptoka i ponowne uruchomienie, po którym problem się powtarzał z różną częstotliwością: po kilku, kilkudziesięciu minutach, kilku godzinach. Zauważyłem też, że zmieniała się ikona sieci na pasku zadań. Normalnie, gdy z internetem łączyłem się przez kabel to ikoną sieci była "biała ramka", a w przypadku chwilowego zaniku na "białej ramce" pojawiał się żółty trójkąt z wykrzyknikiem. Gdy kabel sieciowy był odłączony to ikoną sieci bezprzewodowej były "żółte schodki". Natomiast w momencie zanikania internetu, ikona od razu zmieniała się na ikonę sieci bezprzewodowej, tzn. "żółte schodki", tak jakby laptok chciał łączyć się z siecią wifi. Sprawdziłem kabel, antywirusa, uruchomiłem komendy ipconfig (release, renew, flushdns), uruchomiłem pkt. przywracania ale bez rezultatu. W końcu z panelu sterowania wyłączyłem sieć bezprzewodową. Pomogło. Od kilku dni internet na kablu działa bez zakłóceń, ale przyczyna problemu jest nieznana i nie rozwiązana. Gdy będę chciał skorzystać z wifi będę musiał ręcznie ją włączać i obawiam się, że problem powróci. Proszę o wskazówki czym jest spowodowany ten problem i jak definitywnie go rozwiązać.
 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Routera nie mam. Modem to cisco EPC3008. Tak jak pisałem z wifi korzystam w hotspotach i działa poprawnie. 
Odinstalowałem sterownik karty wifi. Po restarcie Windows zainstalował go w tej samej wersji, czyli był aktualny. 
Z panelu sterowania ponownie włączyłem sieć bezprzewodową. Wczoraj internet działał bez problemu, ale dziś po południu problem powrócił: internet wywaliło, ikona sieci zmieniła się na "żółte schodki" i laptop się zawiesił (tym razem bez warczenia). 
Pytanie dodatkowe: zauważyłem, że na rozwijalnej liście dostępnych połączeń sieci bezprzewodowej (tj. janek_multimedia itp), każde z tych połączeń ma zaznaczoną opcję "połącz automatycznie" i nie mogę tego zmienić. Gdy kliknę myszką żeby odznaczyć tą opcję, schodzę linię niżej a gdy wracam linię wyżej znowu widzę zaznaczoną opcję "połącz automatycznie". Nie wiem czy to normalne i czy tak było wcześniej, przed wystąpieniem problemu, ponieważ nie zwracałem na to uwagi, ale osobiście nie chciałbym, żeby laptok próbował łączyć się z sieciami z którymi nie chcę się łączyć i do których nie mam dostępu. Czy jest jakiś sposób żeby na stałe wyłączyć te opcje "połącz automatycznie"?   

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że automatyczne łączenie jest tu winne. Kiedy masz załączone dwie karty sieciowe w domu, kablową i wifi, nagle wifi łapie sygnał (jedną z zapamiętanych sieci, która może być daleko i mieć słaby sygnał, na granicy możliwości połączenia) i próbuje się z nią łączyć. Spróbuj zmienić priorytet kart tak, aby kablowa miała pierwszeństwo. Jak tylko będzie podłączony kabel, to nie będzie szukał połączenia innych sieci. Tu opis dla windows https://spece.it/priorytety-interfejsow-sieciowych-windows/

 

Co do zaznaczonej opcji "połącz automatycznie", której nie możesz usunąć, to spróbuj "zapomnij sieć" lub usunąć z listy zapamiętanych sieci, w zależności od systemu.

 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wskazówki. Mój system operacyjny to Windows 7 Home Premium. Wywołałem ncpa.cpl. Na pierwszym miejscu było "Połączenie sieci bezprzewodowej", więc przesunąłem to na dół, a na pierwszym miejscu ustawiłem "Połączenie lokalne".
Odnośnie "zapomnij sieć" lub "usunięcie z listy zapamiętanych sieci": w opcji Panel sterowania/Sieć i internet/Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi, z tej listy już wcześniej usunąłem wszystkie pozycje, mimo to klikając ikonę sieci widzę listę dostępnych połączeń sieci wifi, z zaznaczonymi opcjami "połącz automatycznie".
Na razie internet śmiga bez problemu. Więcej zmian nie będę wprowadzał. Mam nadzieję, że problem jest rozwiązany i temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...