Skocz do zawartości

Jak przebiega wyświetlanie obrazu na monitorze ?


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor G630
Typowa intelowska płyta główna z typowym intelowskim sterownikiem grafiki.

 

 Chrakterystykę kontrastu wyświetlanego obrazu mogę zmieniać:
1)  w panelu sterownika grafiki jest suwak kontrastu
2)  w panelu monitora zmieniając jego profil w zakresie kontrastu
 Wyświetlany aktualnie obraz jakiejś fotografii po odczytaniu z pamięci obrazu, najpierw jest modyfikowany przez profil przypisany monitorowi, a potem przez korektę w sterowniku grafiki -czy odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie mam pojęcia w jakiej kolejności jest to realizowane. Niemniej ustawienia sprzętu zawsze są nadrzędne nad programowymi. Zwykle więc to karta, driver, czy ustawienia w menu monitora, a potem nakładki programowe z regulacjami użytkownika czy systemu. W sumie podejrzewam że wymuszony sprzętowy profil monitora wyłącza systemowe regulacje. Ale mogę się mylić, bo zwykle wszystko koryguję na czuja. Zaczynam od kalibracji monitora na obrazie testowym. Potem ewentualnie reguluję gammę z poziomu intelowskiego sterownika. Ustawień kontrastu w ogóle nie dotykam bo jest to niebezpieczne (przekłamania koloru) i zwykle w ogóle niepotrzebne. Przynajmniej w sterownikach. Tam nie tykam kontrastu. W monitorze zwykle mam 80% bo potem pojawiają się przebarwienia...

Podobnie jasność lepiej korygować gammą, bo zbytnie jej zjechanie w dół, powoduje po prostu brak cieni, przy ogólnym spadku widoczności obrazu. Pomijam migotanie, poniżej 100% jasności. Tego praktycznie nie da się uniknąć, bo jara oczy. Chyba że gammą. To stanowczo najlepsza regulacja, najmniej degradująca. Daje ładną czerń i nie pozbawia przejść tonalnych. Zawsze się nią wysługuję... ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...